Rechtbank vonnist in cold case liquidatie van crimineel Sengers
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda doet dinsdag uitspraak in de zaak tegen Johan S. De 62-jarige man wordt ervan verdacht de Eindhovense crimineel Robert Sengers in 2004 in het Brabantse Esbeek te hebben geliquideerd. Bewijs daarvoor kon eerder niet gevonden worden. Het Openbaar Ministerie heeft nu een levenslange celstraf tegen hem geëist.
Sengers werd op 8 september 2004 in zijn auto doodgeschoten op een parkeerplaats bij een restaurant in Esbeek. De crimineel was bij de politie bekend door drugshandel. Hij zou al zijn gewaarschuwd dat zijn naam op een dodenlijst stond.
De zaak kreeg aandacht in opsporingsprogramma's op televisie. Nadat de cold case was heropend, werd S. in zijn cel aangehouden. Sinds 2004 zijn er meerdere onderzoeken geweest naar DNA-sporen, maar die leverden toen niets op. Door verbeterde technieken bij het Nederlands Forensisch Instituut kwam er in 2019 toch een vermoedelijke match met S. Hij werd eerder veroordeeld tot achttien jaar cel voor de moord op xtc-maker Mohamed Yaacoubi in 2002.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
11 uur geleden