Rechtbank vonnist in cold case liquidatie van crimineel Sengers
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda doet dinsdag uitspraak in de zaak tegen Johan S. De 62-jarige man wordt ervan verdacht de Eindhovense crimineel Robert Sengers in 2004 in het Brabantse Esbeek te hebben geliquideerd. Bewijs daarvoor kon eerder niet gevonden worden. Het Openbaar Ministerie heeft nu een levenslange celstraf tegen hem geëist.
Sengers werd op 8 september 2004 in zijn auto doodgeschoten op een parkeerplaats bij een restaurant in Esbeek. De crimineel was bij de politie bekend door drugshandel. Hij zou al zijn gewaarschuwd dat zijn naam op een dodenlijst stond.
De zaak kreeg aandacht in opsporingsprogramma's op televisie. Nadat de cold case was heropend, werd S. in zijn cel aangehouden. Sinds 2004 zijn er meerdere onderzoeken geweest naar DNA-sporen, maar die leverden toen niets op. Door verbeterde technieken bij het Nederlands Forensisch Instituut kwam er in 2019 toch een vermoedelijke match met S. Hij werd eerder veroordeeld tot achttien jaar cel voor de moord op xtc-maker Mohamed Yaacoubi in 2002.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
10 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
10 uur geleden