Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank vonnist in cold case liquidatie van crimineel Sengers

Rechtbank vonnist in cold case liquidatie van crimineel Sengers

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda doet dinsdag uitspraak in de zaak tegen Johan S. De 62-jarige man wordt ervan verdacht de Eindhovense crimineel Robert Sengers in 2004 in het Brabantse Esbeek te hebben geliquideerd. Bewijs daarvoor kon eerder niet gevonden worden. Het Openbaar Ministerie heeft nu een levenslange celstraf tegen hem geƫist.

Sengers werd op 8 september 2004 in zijn auto doodgeschoten op een parkeerplaats bij een restaurant in Esbeek. De crimineel was bij de politie bekend door drugshandel. Hij zou al zijn gewaarschuwd dat zijn naam op een dodenlijst stond.

De zaak kreeg aandacht in opsporingsprogramma's op televisie. Nadat de cold case was heropend, werd S. in zijn cel aangehouden. Sinds 2004 zijn er meerdere onderzoeken geweest naar DNA-sporen, maar die leverden toen niets op. Door verbeterde technieken bij het Nederlands Forensisch Instituut kwam er in 2019 toch een vermoedelijke match met S. Hij werd eerder veroordeeld tot achttien jaar cel voor de moord op xtc-maker Mohamed Yaacoubi in 2002.

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

2 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

6 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

10 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

12 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

20 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

21 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

23 uur geleden