Rechtbank verwerpt zaak over miljardendeal La Liga
MADRID (ANP/RTR) - Een rechtbank in Madrid heeft een zaak die Real Madrid en Athletic Club hadden aangespannen over een door La Liga gesloten miljardendeal verworpen. De rechter kon niets onwettigs vinden in de overeenkomst die werd gesloten met investeringsfonds CVC.
Een grote meerderheid van de Spaanse profclubs had eind 2021 ingestemd met de deal. In ruil voor een financiële injectie van 1,9 miljard euro heeft CVC voor de komende vijftig jaar een deel van de uitzend- en sponsorrechten in handen. Clubs die tegen waren, hoefden geen rechten af te staan, maar kregen ook geen geld.
Met de uitspraak lijkt een langlopend conflict ten einde te komen. Wel kan er nog beroep worden aangetekend. Real Madrid en Athletic Club hebben nog niet gereageerd.
La Liga is blij met de beslissing van de rechter. De Spaanse koepelorganisatie zegt dat de meerderheid van de clubs nu investeringen kan doen zonder staatssteun. Het grootste deel van de 1,9 miljard euro is al uitgegeven. Het geld is onder meer gebruikt voor stadionverbeteringen en om schulden te verminderen.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
17 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
22 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden