Rechtbank verwerpt zaak over miljardendeal La Liga
MADRID (ANP/RTR) - Een rechtbank in Madrid heeft een zaak die Real Madrid en Athletic Club hadden aangespannen over een door La Liga gesloten miljardendeal verworpen. De rechter kon niets onwettigs vinden in de overeenkomst die werd gesloten met investeringsfonds CVC.
Een grote meerderheid van de Spaanse profclubs had eind 2021 ingestemd met de deal. In ruil voor een financiële injectie van 1,9 miljard euro heeft CVC voor de komende vijftig jaar een deel van de uitzend- en sponsorrechten in handen. Clubs die tegen waren, hoefden geen rechten af te staan, maar kregen ook geen geld.
Met de uitspraak lijkt een langlopend conflict ten einde te komen. Wel kan er nog beroep worden aangetekend. Real Madrid en Athletic Club hebben nog niet gereageerd.
La Liga is blij met de beslissing van de rechter. De Spaanse koepelorganisatie zegt dat de meerderheid van de clubs nu investeringen kan doen zonder staatssteun. Het grootste deel van de 1,9 miljard euro is al uitgegeven. Het geld is onder meer gebruikt voor stadionverbeteringen en om schulden te verminderen.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
7 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
8 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
10 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
13 uur geleden