Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank veroordeelt Ali B tot 2 jaar cel in zedenzaak

Rechtbank veroordeelt Ali B tot 2 jaar cel in zedenzaak

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft Ali B vrijdag veroordeeld tot een celstraf van twee jaar voor een verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en een poging tot verkrachting van zangeres Ellen ten Damme.

Het Openbaar Ministerie had een celstraf van drie jaar geëist tegen de 42-jarige rapper voor vier zedenfeiten. De rechtbank sprak de verdachte vrij van twee aanrandingen.

De rechtbank acht bewezen dat Ali B een vrouw heeft verkracht in Heiloo door de slaapkamer binnen te dringen en onverwacht een of meer vingers in haar vagina te steken, terwijl ze Ronnie Flex oraal bevredigde. Van de vermeende aanranding eerder op de avond heeft de rechtbank de verdachte vrijgesproken. Daar is onvoldoende steunbewijs voor.

Poging tot verkrachting

De rechtbank sprak hem ook vrij van aanranding van zangeres Jill Helena in 2018, eveneens omdat haar verklaringen onvoldoende worden ondersteund door ander bewijs.

De rechtbank vindt dat er wel genoeg steunbewijs is voor een poging tot verkrachting van Ellen ten Damme. Ali B heeft in april 2014 geprobeerd haar te verkrachten in een hotel in Marokko, waar ze verbleven tijdens opnames van het televisieprogramma Ali B en de Muziekkaravaan. Ze verzette zich hevig en het is volgens de rechtbank niet duidelijk of de penetratie lukte, daarom blijft het bij een poging tot verkrachting. Het OM had Ali B aangeklaagd voor verkrachting.

Dwingend persoon

"Ali B. liet zich leiden door zijn eigen seksuele behoeften, zonder rekening te houden met de wil van de vrouwen en de gevolgen", oordeelde de rechtbank. "Door de status die Ali B. als bekende Nederlander had ten tijde van de feiten en zijn positie en imago in de muziek- en televisiewereld, vergt het moed van de slachtoffers om die stap te zetten, wetende dat dit ook vervelende consequenties voor henzelf kan hebben."

Op de zittingsdagen vorige maand kreeg de rechtbank "de indruk dat Ali B. een dwingend persoon is die geen 'nee' accepteert, weinig inlevingsvermogen toont en uitgaat van zijn eigen visie op zaken".

Negatieve gevolgen

De media-aandacht en de negatieve gevolgen voor Ali B, zakelijk en privé, heeft de rechtbank in beperkte mate meegewogen bij het bepalen van de straf. De rechtbank stelt dat hij die aandacht "aan zijn eigen strafbare gedrag heeft te wijten". Dat de zedenmisdrijven tien en zes jaar geleden afspeelden heeft ook strafverminderend gewerkt.

Ali B hoeft niet direct de cel in. Hij mag een eventueel hoger beroep in vrijheid afwachten.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe en Friesland.

28 minuten geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

3 uur geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

11 uur geleden
Raad voor de rechtspraak: hack onhandig, maar niet ontregelend

DEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.

12 uur geleden
Politie: geweld bij bollendak Utrecht deels niet volgens regels

UTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.

13 uur geleden
VU 'aangedaan' door ervaringen studenten met misdragende student

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.

13 uur geleden