Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank veroordeelt Ali B tot 2 jaar cel in zedenzaak

Rechtbank veroordeelt Ali B tot 2 jaar cel in zedenzaak

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft Ali B vrijdag veroordeeld tot een celstraf van twee jaar voor een verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en een poging tot verkrachting van zangeres Ellen ten Damme.

Het Openbaar Ministerie had een celstraf van drie jaar geëist tegen de 42-jarige rapper voor vier zedenfeiten. De rechtbank sprak de verdachte vrij van twee aanrandingen.

De rechtbank acht bewezen dat Ali B een vrouw heeft verkracht in Heiloo door de slaapkamer binnen te dringen en onverwacht een of meer vingers in haar vagina te steken, terwijl ze Ronnie Flex oraal bevredigde. Van de vermeende aanranding eerder op de avond heeft de rechtbank de verdachte vrijgesproken. Daar is onvoldoende steunbewijs voor.

Poging tot verkrachting

De rechtbank sprak hem ook vrij van aanranding van zangeres Jill Helena in 2018, eveneens omdat haar verklaringen onvoldoende worden ondersteund door ander bewijs.

De rechtbank vindt dat er wel genoeg steunbewijs is voor een poging tot verkrachting van Ellen ten Damme. Ali B heeft in april 2014 geprobeerd haar te verkrachten in een hotel in Marokko, waar ze verbleven tijdens opnames van het televisieprogramma Ali B en de Muziekkaravaan. Ze verzette zich hevig en het is volgens de rechtbank niet duidelijk of de penetratie lukte, daarom blijft het bij een poging tot verkrachting. Het OM had Ali B aangeklaagd voor verkrachting.

Dwingend persoon

"Ali B. liet zich leiden door zijn eigen seksuele behoeften, zonder rekening te houden met de wil van de vrouwen en de gevolgen", oordeelde de rechtbank. "Door de status die Ali B. als bekende Nederlander had ten tijde van de feiten en zijn positie en imago in de muziek- en televisiewereld, vergt het moed van de slachtoffers om die stap te zetten, wetende dat dit ook vervelende consequenties voor henzelf kan hebben."

Op de zittingsdagen vorige maand kreeg de rechtbank "de indruk dat Ali B. een dwingend persoon is die geen 'nee' accepteert, weinig inlevingsvermogen toont en uitgaat van zijn eigen visie op zaken".

Negatieve gevolgen

De media-aandacht en de negatieve gevolgen voor Ali B, zakelijk en privé, heeft de rechtbank in beperkte mate meegewogen bij het bepalen van de straf. De rechtbank stelt dat hij die aandacht "aan zijn eigen strafbare gedrag heeft te wijten". Dat de zedenmisdrijven tien en zes jaar geleden afspeelden heeft ook strafverminderend gewerkt.

Ali B hoeft niet direct de cel in. Hij mag een eventueel hoger beroep in vrijheid afwachten.

Meer uit Binnenland

Ook Nederlandse toeristen in door noodweer getroffen Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.

1 uur geleden
Eerbetoon aan Dieuwertje Blok na landelijke intocht Sinterklaas

TEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.

3 uur geleden
Stoomboot met Sinterklaas en pieten aangekomen op Texel

TEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.

3 uur geleden
Aantal schademeldingen beving Zeerijp ruim verdubbeld

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.

4 uur geleden
Zoon Sunny Bergman wil aangifte doen na antihomogeweld

VENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.

5 uur geleden
Haven Oudeschild op Texel loopt vol voor sinterklaasintocht

TEXEL (ANP) - Langs de haven van Oudeschild op Texel staan zaterdagochtend al vele honderden mensen klaar voor de landelijke sinterklaasintocht. Het terrein is sinds 09.00 uur open.

6 uur geleden
Primark roept onveilige fopspeenclips terug

AMSTERDAM (ANP) - Primark roept twee setjes fopspeenclips terug. Ze zouden niet veilig zijn. Wat het risico inhoudt, meldt de kledingketen niet.

7 uur geleden