Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank veroordeelt Ali B tot 2 jaar cel in zedenzaak

Rechtbank veroordeelt Ali B tot 2 jaar cel in zedenzaak

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft Ali B vrijdag veroordeeld tot een celstraf van twee jaar voor een verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en een poging tot verkrachting van zangeres Ellen ten Damme.

Het Openbaar Ministerie had een celstraf van drie jaar geëist tegen de 42-jarige rapper voor vier zedenfeiten. De rechtbank sprak de verdachte vrij van twee aanrandingen.

De rechtbank acht bewezen dat Ali B een vrouw heeft verkracht in Heiloo door de slaapkamer binnen te dringen en onverwacht een of meer vingers in haar vagina te steken, terwijl ze Ronnie Flex oraal bevredigde. Van de vermeende aanranding eerder op de avond heeft de rechtbank de verdachte vrijgesproken. Daar is onvoldoende steunbewijs voor.

Poging tot verkrachting

De rechtbank sprak hem ook vrij van aanranding van zangeres Jill Helena in 2018, eveneens omdat haar verklaringen onvoldoende worden ondersteund door ander bewijs.

De rechtbank vindt dat er wel genoeg steunbewijs is voor een poging tot verkrachting van Ellen ten Damme. Ali B heeft in april 2014 geprobeerd haar te verkrachten in een hotel in Marokko, waar ze verbleven tijdens opnames van het televisieprogramma Ali B en de Muziekkaravaan. Ze verzette zich hevig en het is volgens de rechtbank niet duidelijk of de penetratie lukte, daarom blijft het bij een poging tot verkrachting. Het OM had Ali B aangeklaagd voor verkrachting.

Dwingend persoon

"Ali B. liet zich leiden door zijn eigen seksuele behoeften, zonder rekening te houden met de wil van de vrouwen en de gevolgen", oordeelde de rechtbank. "Door de status die Ali B. als bekende Nederlander had ten tijde van de feiten en zijn positie en imago in de muziek- en televisiewereld, vergt het moed van de slachtoffers om die stap te zetten, wetende dat dit ook vervelende consequenties voor henzelf kan hebben."

Op de zittingsdagen vorige maand kreeg de rechtbank "de indruk dat Ali B. een dwingend persoon is die geen 'nee' accepteert, weinig inlevingsvermogen toont en uitgaat van zijn eigen visie op zaken".

Negatieve gevolgen

De media-aandacht en de negatieve gevolgen voor Ali B, zakelijk en privé, heeft de rechtbank in beperkte mate meegewogen bij het bepalen van de straf. De rechtbank stelt dat hij die aandacht "aan zijn eigen strafbare gedrag heeft te wijten". Dat de zedenmisdrijven tien en zes jaar geleden afspeelden heeft ook strafverminderend gewerkt.

Ali B hoeft niet direct de cel in. Hij mag een eventueel hoger beroep in vrijheid afwachten.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

3 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

3 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

5 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

6 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

9 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

11 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

17 uur geleden