Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank veroordeelt Ali B tot 2 jaar cel in zedenzaak

Rechtbank veroordeelt Ali B tot 2 jaar cel in zedenzaak

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft Ali B vrijdag veroordeeld tot een celstraf van twee jaar voor een verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en een poging tot verkrachting van zangeres Ellen ten Damme.

Het Openbaar Ministerie had een celstraf van drie jaar geëist tegen de 42-jarige rapper voor vier zedenfeiten. De rechtbank sprak de verdachte vrij van twee aanrandingen.

De rechtbank acht bewezen dat Ali B een vrouw heeft verkracht in Heiloo door de slaapkamer binnen te dringen en onverwacht een of meer vingers in haar vagina te steken, terwijl ze Ronnie Flex oraal bevredigde. Van de vermeende aanranding eerder op de avond heeft de rechtbank de verdachte vrijgesproken. Daar is onvoldoende steunbewijs voor.

Poging tot verkrachting

De rechtbank sprak hem ook vrij van aanranding van zangeres Jill Helena in 2018, eveneens omdat haar verklaringen onvoldoende worden ondersteund door ander bewijs.

De rechtbank vindt dat er wel genoeg steunbewijs is voor een poging tot verkrachting van Ellen ten Damme. Ali B heeft in april 2014 geprobeerd haar te verkrachten in een hotel in Marokko, waar ze verbleven tijdens opnames van het televisieprogramma Ali B en de Muziekkaravaan. Ze verzette zich hevig en het is volgens de rechtbank niet duidelijk of de penetratie lukte, daarom blijft het bij een poging tot verkrachting. Het OM had Ali B aangeklaagd voor verkrachting.

Dwingend persoon

"Ali B. liet zich leiden door zijn eigen seksuele behoeften, zonder rekening te houden met de wil van de vrouwen en de gevolgen", oordeelde de rechtbank. "Door de status die Ali B. als bekende Nederlander had ten tijde van de feiten en zijn positie en imago in de muziek- en televisiewereld, vergt het moed van de slachtoffers om die stap te zetten, wetende dat dit ook vervelende consequenties voor henzelf kan hebben."

Op de zittingsdagen vorige maand kreeg de rechtbank "de indruk dat Ali B. een dwingend persoon is die geen 'nee' accepteert, weinig inlevingsvermogen toont en uitgaat van zijn eigen visie op zaken".

Negatieve gevolgen

De media-aandacht en de negatieve gevolgen voor Ali B, zakelijk en privé, heeft de rechtbank in beperkte mate meegewogen bij het bepalen van de straf. De rechtbank stelt dat hij die aandacht "aan zijn eigen strafbare gedrag heeft te wijten". Dat de zedenmisdrijven tien en zes jaar geleden afspeelden heeft ook strafverminderend gewerkt.

Ali B hoeft niet direct de cel in. Hij mag een eventueel hoger beroep in vrijheid afwachten.

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

9 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

12 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

12 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

13 uur geleden
Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

15 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

17 uur geleden
Voorzitter klimaatplatform: nieuw kabinet moet 'gretig' zijn

DEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

17 uur geleden