Rechtbank verlaagt borg Trump naar 175 miljoen dollar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in New York heeft de borg die oud-president Donald Trump moet rondkrijgen om in hoger beroep te gaan in een verloren fraudezaak verlaagd van 454 miljoen naar 175 miljoen dollar. Hij heeft tien dagen om de borgsom over te maken.
Trump was eerder veroordeeld tot het betalen van het miljoenenbedrag in een civiele rechtszaak die was aangespannen door de staat New York. Die verwijt hem de waarde van zijn eigendommen te hebben overdreven. Dat leverde hem allerlei financiële voordelen op, zoals betere deals bij het afsluiten van leningen.
De oud-president wil de uitspraak aanvechten, maar had grote moeite de borgsom rond te krijgen. Hij had de honderden miljoenen zelf kunnen inleggen of een gespecialiseerd bedrijf kunnen zoeken dat garant wilde staan voor het bedrag. Advocaten van Trump zouden tevergeefs tientallen zogenoemde 'bond companies' hebben benaderd.
Trump dreigde daardoor in de problemen te raken. De staat New York kan beslag leggen op zijn eigendommen of zijn bankrekeningen bevriezen als hij het bedrag niet tijdig rond heeft. De oud-president presenteert zich weliswaar als miljardair, maar volgens Amerikaanse media zit een groot deel van zijn fortuin in vastgoed.
Meer uit Buitenland
FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.
17 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
15 uur geleden