Rechtbank: verkoper vuurwerk niet schuldig aan letsel
ZWOLLE (ANP) - Een 20-jarige verkoper van illegaal vuurwerk uit Voorthuizen is niet verantwoordelijk voor het zwaar lichamelijke letsel dat een 16-jarige jongen eind 2021 in Kootwijkerbroek opliep. Een Cobra 6 die hij aan een 16-jarige verkocht, ontplofte waarbij de jongen zijn rechterhand verloor.
De 20-jarige Tomas K. kreeg maandag wel een taakstraf van honderd uur opgelegd voor het verkopen van illegaal vuurwerk aan een minderjarige. Het ongeval had plaats op de middag van 31 december 2021 in Kootwijkerbroek. De 16-jarige vierde feest met een groep jongeren toen hij een van hen vroeg het stuk knalvuurwerk in zijn hand aan te steken. De Cobra ontplofte meteen, de hand werd volledig weggeblazen en in een straal van 20 meter werden nog resten gevonden. De verkoper was daar niet bij aanwezig.
Volgens de rechtbank staat vast dat de ontplofte Cobra door K. aan de jongen is verkocht. Het Openbaar Ministerie hield de verdachte verantwoordelijk voor dat letsel. De rechtbank ziet dat directe verband niet. Zo stak iemand anders het vuurwerk aan. Die jongen zag in de schemering geen lont. Bovendien hadden beide jongeren gedronken.
Verstopt
Wat ook meespeelde was dat de politie in december dat jaar K. al op het spoor was. Toen de koper daarvan hoorde, vroeg hij zijn moeder het door hem gekochte illegale vuurwerk te verstoppen. Ze deed dat en gaf later die maand het vuurwerk terug. Ze moet geweten hebben dat dit gevaarlijk vuurwerk was, aldus de rechtbank in Zwolle.
Wel neemt de rechtbank de verdachte de verkoop van zwaar vuurwerk aan een minderjarige kwalijk. "De jongen heeft zijn rechterhand verloren en kan nu niet meer het werk doen waarvoor hij studeerde", zei de rechter.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
6 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
9 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
19 uur geleden