Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank verbiedt naaktbeelden op pornosite zonder toestemming

Rechtbank verbiedt naaktbeelden op pornosite zonder toestemming

AMSTERDAM (ANP) - De pornowebsite Vagina.nl mag alleen naaktbeelden publiceren na toestemming van de personen die in beeld komen. Dit heeft de rechtbank in Amsterdam woensdag bepaald in een bodemprocedure die twee jaar geleden was aangespannen door de Stichting Stop Online Shaming (SOS) en HelpWanted, onderdeel van het Expertisecentrum Online Kindermisbruik.

Op de website staat naast professionele porno ook amateurporno, waaronder heimelijk gefilmd materiaal waarop personen te zien zijn die geheel of gedeeltelijk ontkleed zijn te zien op plekken waar zij zich onbespied wanen zoals pashokjes en kleedkamers. Daarnaast gaat het om amateurbeelden van mensen die in de privésfeer seksuele handelingen verrichten.

De exploitant van de website moet de video's binnen acht weken verwijderen, tenzij de mensen op de expliciete beelden toestemming hebben gegeven. Alleen overduidelijk professionele beelden zijn van dit verbod uitgezonderd. De rechtbank verbindt aan het verbod een dwangsom van 10.000 euro als de beelden na acht weken niet zijn verwijderd. De dwangsom kan oplopen tot 30.000 euro.

Overwinning

SOS en HelpWanted spreken van "een overwinning voor de rechten van slachtoffers waarvan deze naaktbeelden ongewenst werden gepubliceerd". Volgens de organisaties heeft de uitspraak gevolgen voor alle websites die seksuele beelden commercieel exploiteren.

"Nu vast is komen te staan dat niet-professionele naaktbeelden alleen geopenbaard mogen worden indien hiervoor toestemming is gegeven door degenen die in beeld komen, zijn de meeste pornowebsites direct in overtreding", zegt Willem van Lynden, bestuurslid van Stop Online Shaming. "Wij zullen dan ook niet schromen om door te pakken en de grote, wereldwijde, pornowebsites aan te spreken op hun onrechtmatig handelen en aanpassing van hun werkwijze te eisen."

Mijlpaal

Stop Online Shaming is opgericht om online vernederingen aan te pakken via gerechtelijke procedures. Helpwanted.nl is een advieslijn voor jongeren die te maken krijgen met online seksueel misbruik.

Advocaat Otto Volgenant noemt het vonnis een mijlpaal. "Voor een individueel slachtoffer is het heel moeilijk om onrechtmatige beelden offline te krijgen en vaak weten slachtoffers niet eens dat ze stiekem op internet zijn geplaatst. Het belang van de uitspraak in deze collectieve procedure is dat voor het eerst recht wordt gedaan aan deze slachtoffers. Wereldwijd is dit nog niet eerder gebeurd."

Meer uit Binnenland

Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

11 minuten geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

51 minuten geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

4 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

6 uur geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

10 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

10 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

16 uur geleden