Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank velt vonnis in zaak voortvluchtige Gerel P.

Rechtbank velt vonnis in zaak voortvluchtige Gerel P.

SCHIPHOL (ANP) - De rechtbank doet donderdagochtend uitspraak in het proces van de voortvluchtige Gerel P. (37). Het OM heeft tegen P. twintig jaar cel geëist voor een dubbele moordpoging in december 2016 in een weiland bij Noordeloos (Zuid-Holland) en vuurwapenbezit.

P. wist in 2017 uit de gevangenis in Suriname te ontsnappen en houdt zich sindsdien schuil voor politie en justitie. Hij was daarom niet bij zijn strafzaak aanwezig, een advocaat evenmin.

Een van de Rotterdammers die werd neergeschoten in Noordeloos raakte daarbij ernstig gewond. Hij had meerdere schotwonden, zijn milt moest worden verwijderd. Zijn gehoor is beschadigd en hij raakte een oog kwijt. Hij vordert een schadevergoeding van 100.000 euro.

Het nu 32-jarige slachtoffer weet niet waarom P. een aanslag op zijn leven pleegde. Hij dacht dat hij tijdens de afspraak met P. een opdracht zou krijgen drugs uit containers te halen. Hij dacht bevriend te zijn met P. en beschouwde hem als familie. "Dat hij me dit aan wilde doen, heeft me ernstig geraakt. Ik ben het vertrouwen in mensen kwijt", vertelde het slachtoffer de rechtbank.

Naast de dubbele moordpoging in Noordeloos wordt P. ook verdacht van het uitvoeren van de liquidatie van spyshop-medewerker Ronald Bakker. Die werd in 2015 bij zijn woning in Huizen doodgeschoten. Justitie vermoedt dat P. toen als uitvoerder werkte voor Ridouan Taghi en Saïd R. De liquidatie in Huizen maakt deel uit van het grote proces Marengo.

Meer uit Binnenland

Kinderen vanaf 2027 gratis met ov, korting 65-plussers verdwijnt

UTRECHT (ANP) - Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis met het openbaar vervoer in heel Nederland. Dat meldt DOVA, een samenwerkingsverband van provincies en regio's die hierover gaan. De organisatie maakt daarnaast bekend dat een landelijke korting voor alle mensen vanaf 65 jaar en ouder in bus, tram en metro stopt op 1 januari volgend jaar.

21 minuten geleden
Harrie Jekkers geëerd met eigen miniatuurbeeld in Madurodam

DEN HAAG (ANP) - Cabaretier Harrie Jekkers krijgt een eigen miniatuurbeeld in de Haagse miniatuurstad Madurodam. Dat heeft het management van Jekkers bevestigd na berichtgeving van Omroep West. Het exemplaar geldt als eerbetoon voor de 75-jarige zanger, die dit weekend definitief afscheid neemt van het podium in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag.

25 minuten geleden
Gemeente IJsselstein over noodopvang: had zorgvuldiger gemoeten

IJSSELSTEIN (ANP) - De gemeente IJsselstein had in aanloop naar de opening van een noodopvang voor asielzoekers een aantal zaken anders aan moeten pakken. Dat schrijft burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente aan de raad, die woensdagavond over de noodopvang debatteert. Hoewel veel dingen in de voorbereiding goed zijn gegaan, had de gemeente een aantal zaken naar eigen zeggen beter kunnen doordenken.

1 uur geleden
Gaslekkage met brand in Gelderse Asperen

ASPEREN (ANP) - In de Gelderse plaats Asperen is in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Verlengde Middelweg een brand ontstaan door een gaslekkage, zo meldt de veiligheidsregio. De hulpdiensten zijn ter plaatse om de brand te bestrijden.

5 uur geleden
Brandbare vloeistof vrijgekomen door lek bedrijf in Almelo

ALMELO (ANP) - Een kleurloze brandbare vloeistof is dinsdag om 19.00 uur aangetroffen in een sloot op een bedrijventerrein in Almelo, zo meldt de brandweer in een bericht. De vloeistof, die werd gevonden op het bedrijvenpark Twente, wordt gebruikt in de chemische industrie.

8 uur geleden
Appartementen ontruimd in Eindhoven na vondst explosief materiaal

EINDHOVEN (ANP) - Aan de Brahmslaan in Eindhoven zijn dinsdagavond acht woningen ontruimd nadat er explosief materiaal was gevonden in een kelderbox. Dat meldt de politie. Ook zijn een aantal straten in de buurt afgezet.

12 uur geleden
Ook senaat stemt in met wet die flexwerkers meer zekerheid geeft

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft zoals verwacht ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. Een ruime meerderheid in de senaat stemde in, waardoor de wet in 2028 kan ingaan. Tijdelijke contracten zijn dan in principe alleen nog toegestaan voor flexibel werk. Het nulurencontract verdwijnt.

16 uur geleden