Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank toont beelden schietpartij zorgboerderij Alblasserdam

Rechtbank toont beelden schietpartij zorgboerderij Alblasserdam

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft maandag tijdens het strafproces over de schietpartij op zorgboerderij Tro Tardi in Alblasserdam beelden getoond van de beschietingen. Dit leidde tot hevige emoties bij de nabestaanden in de zaal.

Op de eerste beelden die de rechtbank toonde was te zien hoe verdachte John S. (39) op 6 mei vorig jaar om 10.44 uur het terrein van de zorgboerderij op liep en vrijwel direct zijn wapen richtte op een 34-jarige medewerkster en een 20-jarige vrouw in het paardenverblijf. De 34-jarige vrouw kwam daarbij om het leven, de 20-jarige vrouw raakte zwaargewond.

Voorafgaand aan de dodelijke schietpartij is te zien hoe verdachte John S. (39) over het pad naar de boerderij wandelt, terwijl op de achtergrond de vogels fluiten. "Ik kan er niet naar kijken zonder kippenvel", zei de rechter. "Je weet wat er daarna gaat gebeuren. We zien u rustig wandelen. En het wapen zit in uw zak toch?"

Rechter over bewakingsbeelden

Over de bewakingsbeelden die daarop volgen zei de rechter: "Ik heb de beelden wel dertig keer gezien. Ik zie iemand die met een getrokken vuurwapen met een zwaar kaliber een jonge vrouw door het hoofd schiet, met gestrekte arm op nog geen meter afstand. En bijna achteloos iemand anders neerschiet. En zij overleeft het misschien wel door het achteloze schot."

Voorafgaande aan de schietpartij stuurde S. een foto van zijn wapen in het gras naar een meisje op wie hij verliefd was geworden. "Ik weet niet of ik je moet haten of liefhebben. Je hebt een kettingreactie veroorzaakt in mijn hoofd. Volg het nieuws maar", appte S. haar. En aan een goede vriendin schreef hij het woord ‘sorry’.

Mails aan RTL Boulevard

Voorafgaand aan de schietpartij en direct erna schreef de suïcidale S. twee mails aan RTL Boulevard, die gelezen kunnen worden als een aanklacht tegen de zorg. Hierin bekent hij ook de moord op een 60-jarige schoenmaker uit Vlissingen. "Het bericht naar RTL was voor mij heel duidelijk bedoeld als afscheid", zei S. in de rechtbank. Naar eigen zeggen zag hij de zorgboerderij als "een veilige plek om mezelf dood te schieten." Hij had al meerdere mislukte zelfmoordpogingen achter de rug. "Dat is de ik die altijd faalt".

Maandagmiddag behandelt de rechtbank de moord op een 16-jarige cliënte van de zorgboerderij. Bij dit tweede deel van de schietpartij raakte ook een 12-jarige cliënt zwaargewond. De rechtbank laat daarnaast het 112-gesprek beluisteren. Daarin is te horen hoe S. na de schietpartij zelf met de alarmlijn belt, vanuit een park in Alblasserdam.

Meer uit Binnenland

Rechter: accreditatiebeleid van rechtbanken onrechtmatig

DEN HAAG (ANP) - Het huidige accreditatiebeleid van rechtbanken en gerechtshoven is onrechtmatig en onverbindend. Dat concludeert de rechtbank Den Haag in een procedure die was aangespannen door de Vereniging van Vrije Journalisten (VVJ) en de twee journalisten Rico Brouwer en Djamila Le Pair.

34 minuten geleden
De Roy van Zuydewijn krijgt geen inzage in Videoland-script

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.

40 minuten geleden
Marineschip Evertsen terug in Nederland na weken overwerk om Iran

DEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.

1 uur geleden
Drie aanhoudingen voor rellen rond noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.

1 uur geleden
Gemeentehuis Loosdrecht schoongemaakt na brandstichting

LOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.

1 uur geleden
Gehackt lab beveiligde data niet goed, constateert inspectie

UTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.

1 uur geleden
Vorig jaar iets meer mensen verdronken dan een jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.

5 uur geleden