Rechtbank toont beelden schietpartij zorgboerderij Alblasserdam
DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft maandag tijdens het strafproces over de schietpartij op zorgboerderij Tro Tardi in Alblasserdam beelden getoond van de beschietingen. Dit leidde tot hevige emoties bij de nabestaanden in de zaal.
Op de eerste beelden die de rechtbank toonde was te zien hoe verdachte John S. (39) op 6 mei vorig jaar om 10.44 uur het terrein van de zorgboerderij op liep en vrijwel direct zijn wapen richtte op een 34-jarige medewerkster en een 20-jarige vrouw in het paardenverblijf. De 34-jarige vrouw kwam daarbij om het leven, de 20-jarige vrouw raakte zwaargewond.
Voorafgaand aan de dodelijke schietpartij is te zien hoe verdachte John S. (39) over het pad naar de boerderij wandelt, terwijl op de achtergrond de vogels fluiten. "Ik kan er niet naar kijken zonder kippenvel", zei de rechter. "Je weet wat er daarna gaat gebeuren. We zien u rustig wandelen. En het wapen zit in uw zak toch?"
Rechter over bewakingsbeelden
Over de bewakingsbeelden die daarop volgen zei de rechter: "Ik heb de beelden wel dertig keer gezien. Ik zie iemand die met een getrokken vuurwapen met een zwaar kaliber een jonge vrouw door het hoofd schiet, met gestrekte arm op nog geen meter afstand. En bijna achteloos iemand anders neerschiet. En zij overleeft het misschien wel door het achteloze schot."
Voorafgaande aan de schietpartij stuurde S. een foto van zijn wapen in het gras naar een meisje op wie hij verliefd was geworden. "Ik weet niet of ik je moet haten of liefhebben. Je hebt een kettingreactie veroorzaakt in mijn hoofd. Volg het nieuws maar", appte S. haar. En aan een goede vriendin schreef hij het woord ‘sorry’.
Mails aan RTL Boulevard
Voorafgaand aan de schietpartij en direct erna schreef de suïcidale S. twee mails aan RTL Boulevard, die gelezen kunnen worden als een aanklacht tegen de zorg. Hierin bekent hij ook de moord op een 60-jarige schoenmaker uit Vlissingen. "Het bericht naar RTL was voor mij heel duidelijk bedoeld als afscheid", zei S. in de rechtbank. Naar eigen zeggen zag hij de zorgboerderij als "een veilige plek om mezelf dood te schieten." Hij had al meerdere mislukte zelfmoordpogingen achter de rug. "Dat is de ik die altijd faalt".
Maandagmiddag behandelt de rechtbank de moord op een 16-jarige cliënte van de zorgboerderij. Bij dit tweede deel van de schietpartij raakte ook een 12-jarige cliënt zwaargewond. De rechtbank laat daarnaast het 112-gesprek beluisteren. Daarin is te horen hoe S. na de schietpartij zelf met de alarmlijn belt, vanuit een park in Alblasserdam.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
9 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
10 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
11 uur geleden