Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank: terecht geen toestemming voor afschieten wolf

Rechtbank: terecht geen toestemming voor afschieten wolf

GRONINGEN (ANP) - Een jager uit Friesland krijgt van de rechtbank geen toestemming om op een wolf te schieten die schapen aanvalt. De rechtbank Noord-Nederland ziet hier geen "redelijk belang" bij en oordeelde donderdag dat de minister van Justitie eerder terecht de aanvraag voor een zogeheten wapenverlof afwees.

De rechtbank geeft ook aan dat de jager niet bij de minister moet zijn om toestemming te krijgen voor het afschieten van een wolf. De minister kan in uitzonderlijke gevallen wel een ontheffing geven op het verbod op het dragen van een vuurwapen, maar heeft dat in dit geval terecht geweigerd, aldus de rechtbank, want een "acute wolvenaanval" is geen uitzonderlijk geval waarvoor dit wapenverlof nodig is. Ook wijst de rechtbank erop dat er maatregelen kunnen worden genomen om wolven weg te houden bij de schapen en dat niet is gebleken dat die niet volstaan.

De advocaat van de jager voerde eerder bij de rechtbank aan dat wolven zich niet al te veel aantrekken van rasters om schaapskuddes en regelmatig over de versperringen heen springen en zich ook niet laten afschrikken met vuurwerk. De raadsman van de minister stelde daar tegenover dat een aanval op een paar schapen niet voldoende is om de wolf, een beschermde diersoort, te mogen afschieten. "Wapenverloven voor zelfverdediging worden alleen in zeer uitzonderlijke gevallen verleend. Als een jager hem nu krijgt, waar houdt het dan op?"

Meer uit Binnenland

Honderden mensen demonstreren bij Tweede Kamer tijdens Gaza-debat

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 250 mensen voerden donderdag actie bij de Tweede Kamer, waar een Gaza-debat plaatsvond. De demonstranten willen dat de Nederlandse politiek in actie komt tegen het geweld in de Gazastrook.

4 uur geleden
Save the Children aan Nederland: help gewonde kinderen uit Gaza

DE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.

9 uur geleden
Vrijdag uitspraak over voortbestaan Vitesse

UTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.

9 uur geleden
12 aanhoudingen rond Feyenoord-Fenerbahçe, onder meer voor geweld

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.

10 uur geleden
Openbaar Ministerie weer bereikbaar per mail na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".

10 uur geleden
Straf voor plasticexport naar landen met slechte afvalverwerking

ROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.

10 uur geleden
Bel van Maarten van Rossem krijgt ereplek in Beeld & Geluid

HILVERSUM (ANP) - De bel die Maarten van Rossem 12,5 jaar heeft gebruikt in kijkcijferhit De Slimste Mens heeft een plek gekregen in de collectie van het Instituut Beeld & Geluid in Hilversum.

11 uur geleden