Rechtbank tegen Trump: stop met aanvallen op familie rechter
NEW YORK (ANP/RTR) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump moet stoppen met de verbale aanvallen op familieleden van een New Yorkse rechter en anderen in zijn aanstaande proces naar aanleiding van het zwijggeld dat hij ooit betaalde aan de pornoster Stormy Daniels. Trump had onder meer de dochter van de rechter in diskrediet gebracht.
Aanklagers van de staat New York hebben betoogd dat Trump potentiële getuigen probeerde bang te maken en drongen om die reden bij de rechter aan op een spreekverbod voor de oud-president. De rechter maakte maandag duidelijk dat Trumps spreekverbod niet alleen van toepassing is op getuigen en gerechtelijk personeel, maar ook op hun familieleden.
De aanklagers reageerden op een bericht op sociale media van 28 maart van Trump, waarin hij de dochter van de rechter in de Stormy Daniels-zaak een "dolle Trump-hater" noemde. In dezelfde post riep hij op tot de verwijdering van de rechter in zijn zaak, omdat deze niet objectief zou zijn.
De bewuste dochter van de rechter leidt een digitaal marketingbureau genaamd Authentic Campaigns, dat Democratische politieke kandidaten en non-profitorganisaties als klanten heeft. Trump is in de verkiezingen in november de Republikeinse uitdager van de Democratische president Joe Biden.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
37 minuten geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
37 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
10 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
15 uur geleden