Rechtbank tegen Trump: stop met aanvallen op familie rechter
NEW YORK (ANP/RTR) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump moet stoppen met de verbale aanvallen op familieleden van een New Yorkse rechter en anderen in zijn aanstaande proces naar aanleiding van het zwijggeld dat hij ooit betaalde aan de pornoster Stormy Daniels. Trump had onder meer de dochter van de rechter in diskrediet gebracht.
Aanklagers van de staat New York hebben betoogd dat Trump potentiële getuigen probeerde bang te maken en drongen om die reden bij de rechter aan op een spreekverbod voor de oud-president. De rechter maakte maandag duidelijk dat Trumps spreekverbod niet alleen van toepassing is op getuigen en gerechtelijk personeel, maar ook op hun familieleden.
De aanklagers reageerden op een bericht op sociale media van 28 maart van Trump, waarin hij de dochter van de rechter in de Stormy Daniels-zaak een "dolle Trump-hater" noemde. In dezelfde post riep hij op tot de verwijdering van de rechter in zijn zaak, omdat deze niet objectief zou zijn.
De bewuste dochter van de rechter leidt een digitaal marketingbureau genaamd Authentic Campaigns, dat Democratische politieke kandidaten en non-profitorganisaties als klanten heeft. Trump is in de verkiezingen in november de Republikeinse uitdager van de Democratische president Joe Biden.
Meer uit Buitenland
WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
1 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft aanvallen uitgevoerd in het centrum van Beiroet. Op beelden van persbureau AFP is te zien hoe rook opstijgt uit een pand in de wijk Bachoura, die grenst aan het oude stadscentrum en vlak bij onder meer het kantoor van de Libanese premier en het parlement ligt. Volgens Israël was de aanval gericht tegen het door Iran gesteunde Hezbollah.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is een onderzoek begonnen naar vermeende misdaden tegen de menselijkheid gepleegd door Belarus. Litouwen had het hof daartoe in 2024 verzocht.
3 uur geleden