Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank tegen Trump: stop met aanvallen op familie rechter

Rechtbank tegen Trump: stop met aanvallen op familie rechter

NEW YORK (ANP/RTR) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump moet stoppen met de verbale aanvallen op familieleden van een New Yorkse rechter en anderen in zijn aanstaande proces naar aanleiding van het zwijggeld dat hij ooit betaalde aan de pornoster Stormy Daniels. Trump had onder meer de dochter van de rechter in diskrediet gebracht.

Aanklagers van de staat New York hebben betoogd dat Trump potentiële getuigen probeerde bang te maken en drongen om die reden bij de rechter aan op een spreekverbod voor de oud-president. De rechter maakte maandag duidelijk dat Trumps spreekverbod niet alleen van toepassing is op getuigen en gerechtelijk personeel, maar ook op hun familieleden.

De aanklagers reageerden op een bericht op sociale media van 28 maart van Trump, waarin hij de dochter van de rechter in de Stormy Daniels-zaak een "dolle Trump-hater" noemde. In dezelfde post riep hij op tot de verwijdering van de rechter in zijn zaak, omdat deze niet objectief zou zijn.

De bewuste dochter van de rechter leidt een digitaal marketingbureau genaamd Authentic Campaigns, dat Democratische politieke kandidaten en non-profitorganisaties als klanten heeft. Trump is in de verkiezingen in november de Republikeinse uitdager van de Democratische president Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Rutte: Iraanse raket kon Amerikanen in Turkije treffen

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.

38 minuten geleden
Iraanse minister waarschuwt voor vergelding na aanval VS op schip

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.

1 uur geleden
Eerste Israëliërs sinds begin Iran-oorlog gerepatrieerd

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.

1 uur geleden
Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

4 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

8 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

8 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

10 uur geleden