Rechtbank tegen Trump: stop met aanvallen op familie rechter
NEW YORK (ANP/RTR) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump moet stoppen met de verbale aanvallen op familieleden van een New Yorkse rechter en anderen in zijn aanstaande proces naar aanleiding van het zwijggeld dat hij ooit betaalde aan de pornoster Stormy Daniels. Trump had onder meer de dochter van de rechter in diskrediet gebracht.
Aanklagers van de staat New York hebben betoogd dat Trump potentiële getuigen probeerde bang te maken en drongen om die reden bij de rechter aan op een spreekverbod voor de oud-president. De rechter maakte maandag duidelijk dat Trumps spreekverbod niet alleen van toepassing is op getuigen en gerechtelijk personeel, maar ook op hun familieleden.
De aanklagers reageerden op een bericht op sociale media van 28 maart van Trump, waarin hij de dochter van de rechter in de Stormy Daniels-zaak een "dolle Trump-hater" noemde. In dezelfde post riep hij op tot de verwijdering van de rechter in zijn zaak, omdat deze niet objectief zou zijn.
De bewuste dochter van de rechter leidt een digitaal marketingbureau genaamd Authentic Campaigns, dat Democratische politieke kandidaten en non-profitorganisaties als klanten heeft. Trump is in de verkiezingen in november de Republikeinse uitdager van de Democratische president Joe Biden.
Meer uit Buitenland
LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
29 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
3 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
3 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
9 uur geleden