Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank stelt zedenzaak oud-directeur Kanjer Wens uit

Rechtbank stelt zedenzaak oud-directeur Kanjer Wens uit

LELYSTAD (ANP) - De strafzaak tegen de oud-directeur van stichting Kanjer Wens is woensdag uitgesteld. De rechtbank Lelystad had twee dagen uitgetrokken voor de zedenzaak met twaalf slachtoffers maar verdachte Peter V. stuurde zijn advocaten naar huis. "Houd je kop man, klootzak!" werd vanuit de zaal naar de verdachte geroepen.

De 55-jarige oud-directeur stuurde zijn advocaten weg als reactie op het besluit van de rechtbank de zaak woensdagmorgen toch door te laten gaan. Zijn twee raadslieden hadden juist om uitstel verzocht omdat dvd's met een verhoor van V. zelf en van een van de slachtoffers niet door de verdediging beluisterd konden worden. "Ik ga over alles verklaren, maar pas na een gedegen voorbereiding met mijn advocaten. Dan rest me niets anders dan ze nu naar huis te sturen", zei V. tegen de rechters.

Wanneer de zaak inhoudelijk wordt voortgezet, is niet bekend. V. moet de rechtbank binnen een week melden wie zijn nieuwe advocaat is. Omdat hij voorlopig blijft vastzitten, is er in ieder geval binnen drie maanden een nieuwe zitting waarin bepaald wordt of dat zo blijft. De 55-jarige verdachte staat terecht voor ontucht met zeker twaalf jongens. Deze zedendelicten hadden volgens het Openbaar Ministerie plaats van 2006 tot en met 2021 in diverse plaatsen in het land.

Opnieuw vastgezet

De officier van justitie had het gevoel dat de verdachte de beslissing zijn advocaten naar huis te sturen al gemaakt had voordat de rechtbank zich uitliet over het verzoek van zijn raadsvrouw. "Hier zit een zaal vol slachtoffers, geliefden en media. Heel veel mensen hebben naar deze behandeling toegeleefd met pijn, verdriet en heel veel spanning. En daar wordt door u geen aandacht aan geschonken." De officier wilde door maar daar ging de rechtbank niet in mee. V. had al aangegeven dat hij zou zwijgen als de zaak toch zou doorgaan.

Eerder op de zitting verweet advocaat Saskia Hoogenraad het OM nalatigheid omdat de verdediging niet tijdig de verhoren had kunnen bekijken. Ze vroeg om excuses van de officier. "U krijgt geen excuses, meneer V., maar ik hoop wel dat gedurende de dag excuses van u aan de slachtoffers komen", reageerde de officier. De zaal reageerde met applaus.

De zaak loopt al lange tijd. V. werd in juni 2021 aangehouden, kwam in de loop van dat jaar weer vrij maar werd in februari 2022 opnieuw vastgezet omdat hij volgens de rechtbank toch weer contact had met kinderen.

Meer uit Binnenland

Steekpartij in horecapand in Assen, twee gewonden

ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.

2 uur geleden
Gewonde bij steekincident in woning in Leende

LEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.

2 uur geleden
29 arrestaties bij onrust in Den Haag, twee agenten gewond

DEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.

3 uur geleden
Grote steden weer rustig na onrust rond WK-zege Marokko

DEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.

4 uur geleden
Supporters Marokko rijden toeterend weg na feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.

5 uur geleden
Ook in Utrecht grijpt ME in wegens onrust na WK-wedstrijd Marokko

UTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.

5 uur geleden
ME werkt onrustige menigte de Haagse Schilderswijk uit

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.

7 uur geleden