Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank stelt zedenzaak oud-directeur Kanjer Wens uit

Rechtbank stelt zedenzaak oud-directeur Kanjer Wens uit

LELYSTAD (ANP) - De strafzaak tegen de oud-directeur van stichting Kanjer Wens is woensdag uitgesteld. De rechtbank Lelystad had twee dagen uitgetrokken voor de zedenzaak met twaalf slachtoffers maar verdachte Peter V. stuurde zijn advocaten naar huis. "Houd je kop man, klootzak!" werd vanuit de zaal naar de verdachte geroepen.

De 55-jarige oud-directeur stuurde zijn advocaten weg als reactie op het besluit van de rechtbank de zaak woensdagmorgen toch door te laten gaan. Zijn twee raadslieden hadden juist om uitstel verzocht omdat dvd's met een verhoor van V. zelf en van een van de slachtoffers niet door de verdediging beluisterd konden worden. "Ik ga over alles verklaren, maar pas na een gedegen voorbereiding met mijn advocaten. Dan rest me niets anders dan ze nu naar huis te sturen", zei V. tegen de rechters.

Wanneer de zaak inhoudelijk wordt voortgezet, is niet bekend. V. moet de rechtbank binnen een week melden wie zijn nieuwe advocaat is. Omdat hij voorlopig blijft vastzitten, is er in ieder geval binnen drie maanden een nieuwe zitting waarin bepaald wordt of dat zo blijft. De 55-jarige verdachte staat terecht voor ontucht met zeker twaalf jongens. Deze zedendelicten hadden volgens het Openbaar Ministerie plaats van 2006 tot en met 2021 in diverse plaatsen in het land.

Opnieuw vastgezet

De officier van justitie had het gevoel dat de verdachte de beslissing zijn advocaten naar huis te sturen al gemaakt had voordat de rechtbank zich uitliet over het verzoek van zijn raadsvrouw. "Hier zit een zaal vol slachtoffers, geliefden en media. Heel veel mensen hebben naar deze behandeling toegeleefd met pijn, verdriet en heel veel spanning. En daar wordt door u geen aandacht aan geschonken." De officier wilde door maar daar ging de rechtbank niet in mee. V. had al aangegeven dat hij zou zwijgen als de zaak toch zou doorgaan.

Eerder op de zitting verweet advocaat Saskia Hoogenraad het OM nalatigheid omdat de verdediging niet tijdig de verhoren had kunnen bekijken. Ze vroeg om excuses van de officier. "U krijgt geen excuses, meneer V., maar ik hoop wel dat gedurende de dag excuses van u aan de slachtoffers komen", reageerde de officier. De zaal reageerde met applaus.

De zaak loopt al lange tijd. V. werd in juni 2021 aangehouden, kwam in de loop van dat jaar weer vrij maar werd in februari 2022 opnieuw vastgezet omdat hij volgens de rechtbank toch weer contact had met kinderen.

Meer uit Binnenland

DigiD soms niet bereikbaar door nieuwe ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - DigiD is woensdagochtend opnieuw getroffen door een ddos-aanval. Hierdoor is inloggen soms niet mogelijk voor gebruikers, zegt een woordvoerder van Logius, de organisatie die verantwoordelijk is voor DigiD.

11 minuten geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel al ruim twee weken boven de grens

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel maar niet onder de afgesproken grens van 2000 mensen. Die limiet wordt al zestien dagen op rij overschreden. Dat is de langste aaneengesloten periode sinds eind vorig jaar. Tussen half oktober en begin november 2024 was het aanmeldcentrum achttien dagen achtereen te vol.

1 uur geleden
Winterkoudeopvang voor daklozen Rotterdam gaat woensdag open

ROTTERDAM (ANP) - Vanwege het winterse weer is vanaf woensdag de winteropvang voor daklozen in Rotterdam geopend tot nader bericht.

2 uur geleden
Onderzoek TNO: 1 op de 12 kinderen groeit op in energiearmoede

DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.

4 uur geleden
Ruim kwart miljoen Surinamers sinds 1975 naar Nederland verhuisd

DEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.

5 uur geleden
Rode Kruis doet oproep te doneren voor hulp aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."

5 uur geleden
NS koopt voor ruim 400 miljoen euro nieuwe sprinters

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.

9 uur geleden