Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank staat stil bij overlijden moeder gedode Gino (9)

Rechtbank staat stil bij overlijden moeder gedode Gino (9)

MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht heeft maandagochtend stilgestaan bij het overlijden van de moeder van Gino, het 9-jarige jongetje dat deze zomer vanuit Kerkrade is ontvoerd, misbruikt en gedood. "We willen u condoleren met het grote verlies", meldden de rechters aan de zussen van Gino, die aanwezig zijn bij de tweede niet-inhoudelijke zitting tegen verdachte Donny M.

"We begrijpen dat het voor u heel moeilijk is om hier aanwezig te zijn. Het intense verdriet met betrekking tot het overlijden van uw moeder moet dat moeilijker maken", aldus de rechters.

De rechtbank benadrukte in een reactie op een brief die de zussen vorige week hebben gestuurd dat het desondanks noodzakelijk is om de zitting door te laten gaan, in verband met de wettelijke termijnen van de voorlopige hechtenis van M.

Onderzoeksdossier

Vorige maand werd de moeder van het kind dood aangetroffen in haar woning, het zou gaan om een natuurlijke dood. De woordvoerder van de familie liet weten dat de zitting maandag voor de nabestaanden weer een "heftig moment" is en dat wordt gehoopt dat het niet te lang zal duren. "Het is immers alweer een confrontatie, nog meer beladen door het overlijden van de moeder, heel moeilijk."

Phil Boonen, die een van de zussen bijstaat, heeft de rechtbank gevraagd om het onderzoeksdossier in de zaak te verstrekken aan de familie. De rechtbank besloot na een kort beraad dat alleen de advocaten van de nabestaanden inzage mogen krijgen. Tijdens het afronden van de zitting gilde een van de zussen opnieuw naar M. "Gooi alles op tafel. Je hebt niks meer te verliezen."

Eerste zitting

Gino verdween op 1 juni tijdens het buitenspelen. De politie deed, gesteund door onder anderen honderden vrijwilligers, zoekacties in de hoop Gino snel te vinden. Op 4 juni werd M. opgepakt in zijn woning in Geleen en niet veel later leidde hij de agenten naar het lichaam van het jongetje.

Tijdens de eerste zitting in de zaak bekende hij dat hij Gino heeft meegenomen, hem xtc en Kamagra (een soort viagra) heeft gegeven en hem seksueel heeft misbruikt. Over het vermoorden van het kind heeft M. wisselend verklaard. Zo zou Gino verstikt kunnen zijn met een kussen, maar ander letsel zou ook kunnen wijzen op wurging of verdrinking. De conclusies van de sectie op het lichaam van het slachtoffer maken melding van wurgen en smoren.

Justitie verdenkt M. ook van het bezitten en verspreiden van kinderporno en ontucht met een wilsonbekwame in 2019.

Meer uit Binnenland

15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

10 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

10 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

12 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

13 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

15 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

23 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

23 uur geleden