Rechtbank staat stil bij overlijden moeder gedode Gino (9)
MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht heeft maandagochtend stilgestaan bij het overlijden van de moeder van Gino, het 9-jarige jongetje dat deze zomer vanuit Kerkrade is ontvoerd, misbruikt en gedood. "We willen u condoleren met het grote verlies", meldden de rechters aan de zussen van Gino, die aanwezig zijn bij de tweede niet-inhoudelijke zitting tegen verdachte Donny M.
"We begrijpen dat het voor u heel moeilijk is om hier aanwezig te zijn. Het intense verdriet met betrekking tot het overlijden van uw moeder moet dat moeilijker maken", aldus de rechters.
De rechtbank benadrukte in een reactie op een brief die de zussen vorige week hebben gestuurd dat het desondanks noodzakelijk is om de zitting door te laten gaan, in verband met de wettelijke termijnen van de voorlopige hechtenis van M.
Onderzoeksdossier
Vorige maand werd de moeder van het kind dood aangetroffen in haar woning, het zou gaan om een natuurlijke dood. De woordvoerder van de familie liet weten dat de zitting maandag voor de nabestaanden weer een "heftig moment" is en dat wordt gehoopt dat het niet te lang zal duren. "Het is immers alweer een confrontatie, nog meer beladen door het overlijden van de moeder, heel moeilijk."
Phil Boonen, die een van de zussen bijstaat, heeft de rechtbank gevraagd om het onderzoeksdossier in de zaak te verstrekken aan de familie. De rechtbank besloot na een kort beraad dat alleen de advocaten van de nabestaanden inzage mogen krijgen. Tijdens het afronden van de zitting gilde een van de zussen opnieuw naar M. "Gooi alles op tafel. Je hebt niks meer te verliezen."
Eerste zitting
Gino verdween op 1 juni tijdens het buitenspelen. De politie deed, gesteund door onder anderen honderden vrijwilligers, zoekacties in de hoop Gino snel te vinden. Op 4 juni werd M. opgepakt in zijn woning in Geleen en niet veel later leidde hij de agenten naar het lichaam van het jongetje.
Tijdens de eerste zitting in de zaak bekende hij dat hij Gino heeft meegenomen, hem xtc en Kamagra (een soort viagra) heeft gegeven en hem seksueel heeft misbruikt. Over het vermoorden van het kind heeft M. wisselend verklaard. Zo zou Gino verstikt kunnen zijn met een kussen, maar ander letsel zou ook kunnen wijzen op wurging of verdrinking. De conclusies van de sectie op het lichaam van het slachtoffer maken melding van wurgen en smoren.
Justitie verdenkt M. ook van het bezitten en verspreiden van kinderporno en ontucht met een wilsonbekwame in 2019.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
14 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
4 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
7 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
8 uur geleden