Rechtbank staat stil bij overlijden moeder gedode Gino (9)
MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht heeft maandagochtend stilgestaan bij het overlijden van de moeder van Gino, het 9-jarige jongetje dat deze zomer vanuit Kerkrade is ontvoerd, misbruikt en gedood. "We willen u condoleren met het grote verlies", meldden de rechters aan de zussen van Gino, die aanwezig zijn bij de tweede niet-inhoudelijke zitting tegen verdachte Donny M.
"We begrijpen dat het voor u heel moeilijk is om hier aanwezig te zijn. Het intense verdriet met betrekking tot het overlijden van uw moeder moet dat moeilijker maken", aldus de rechters.
De rechtbank benadrukte in een reactie op een brief die de zussen vorige week hebben gestuurd dat het desondanks noodzakelijk is om de zitting door te laten gaan, in verband met de wettelijke termijnen van de voorlopige hechtenis van M.
Onderzoeksdossier
Vorige maand werd de moeder van het kind dood aangetroffen in haar woning, het zou gaan om een natuurlijke dood. De woordvoerder van de familie liet weten dat de zitting maandag voor de nabestaanden weer een "heftig moment" is en dat wordt gehoopt dat het niet te lang zal duren. "Het is immers alweer een confrontatie, nog meer beladen door het overlijden van de moeder, heel moeilijk."
Phil Boonen, die een van de zussen bijstaat, heeft de rechtbank gevraagd om het onderzoeksdossier in de zaak te verstrekken aan de familie. De rechtbank besloot na een kort beraad dat alleen de advocaten van de nabestaanden inzage mogen krijgen. Tijdens het afronden van de zitting gilde een van de zussen opnieuw naar M. "Gooi alles op tafel. Je hebt niks meer te verliezen."
Eerste zitting
Gino verdween op 1 juni tijdens het buitenspelen. De politie deed, gesteund door onder anderen honderden vrijwilligers, zoekacties in de hoop Gino snel te vinden. Op 4 juni werd M. opgepakt in zijn woning in Geleen en niet veel later leidde hij de agenten naar het lichaam van het jongetje.
Tijdens de eerste zitting in de zaak bekende hij dat hij Gino heeft meegenomen, hem xtc en Kamagra (een soort viagra) heeft gegeven en hem seksueel heeft misbruikt. Over het vermoorden van het kind heeft M. wisselend verklaard. Zo zou Gino verstikt kunnen zijn met een kussen, maar ander letsel zou ook kunnen wijzen op wurging of verdrinking. De conclusies van de sectie op het lichaam van het slachtoffer maken melding van wurgen en smoren.
Justitie verdenkt M. ook van het bezitten en verspreiden van kinderporno en ontucht met een wilsonbekwame in 2019.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.
12 uur geleden