Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank: Staat niet aansprakelijk na aanslag op advocaat

Rechtbank: Staat niet aansprakelijk na aanslag op advocaat

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat heeft niet onrechtmatig gehandeld tegenover de Enschedese advocaat en curator Philippe Schol, die in 2019 een moordaanslag overleefde. Schol vindt dat de autoriteiten hem niet genoeg hebben beschermd, maar de rechter meent dat de Staat niet aansprakelijk is voor de schade die de advocaat heeft geleden. Schol liep ernstig en deels blijvend letsel op.

Schol heeft er in de bodemprocedure tegen de Staat op gewezen dat hij in 2019 al eerder werd bedreigd en dat er signalen waren dat zijn leven gevaar liep. Dit hield verband met het faillissement van een sportschool in het Twentse Losser. Politie en OM namen maatregelen, maar Schol kreeg geen persoonsbeveiliging. Hij werd op 6 november 2019 vanuit een rijdende auto beschoten in de buurt van zijn huis in het Duitse Gronau, net over de grens. Hiervoor zijn twee mannen veroordeeld tot jarenlange celstraffen.

Meer uit Binnenland

John van den Heuvel snapt aangifte Vito Shukrula niet

AMSTERDAM (ANP) - John van den Heuvel snapt niet zo goed waarom advocaat Vito Shukrula aangifte tegen hem heeft gedaan. "Het is mij niet helemaal duidelijk waar zij over vallen", zei de misdaadjournalist donderdag in RTL Boulevard. Volgens hem kan hij niet iets rectificeren wat hij niet heeft geschreven.

10 uur geleden
Verdacht lid van IS opgepakt in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 28-jarige man die wordt verdacht van deelname aan de terroristische organisatie Islamitische Staat (IS) is dinsdag opgepakt in Leiden, meldt het OM donderdag. De verdachte is geboren in Syrië en woont al een tijd in Nederland.

12 uur geleden
OM eist cel- en taakstraf voor poging afpersing ex-Jumbo-baas

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag voor de rechtbank in Den Bosch een celstraf van dertig maanden, waarvan zes voorwaardelijk, geëist tegen Limburger Olaf H. (38) voor zijn vermeende poging voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd voor zo'n 2,2 miljoen euro af te persen. Tegen H.'s vriend Mustapha Y. (42) eiste het OM voor medeplichtigheid een half jaar voorwaardelijk en een taakstraf van 240 uur. Van Eerd betaalde niets en deed aangifte.

13 uur geleden
Koningin Máxima wenst Freek en Suzan heel veel sterkte

PRAAG (ANP) - Koningin Máxima wenst Freek Rikkerink van het muzikale duo Suzan & Freek "heel veel sterkte" nu hij ongeneeslijk ziek is. De koningin heeft het nieuws vorige week "met heel veel ongeloof" tot zich genomen, vertelde ze tijdens het persgesprek bij het staatsbezoek aan Tsjechië.

13 uur geleden
Koningin Máxima miste koning op tweede dag staatsbezoek

PRAAG (ANP) - Koningin Máxima kijkt terug op een geslaagd staatsbezoek aan Tsjechië. De vorstin was dankbaar dat het programma aangepast kon worden, zodat koning Willem-Alexander woensdag al naar huis kon vanwege de val van het kabinet. Ze miste hem echter wel aan haar zijde, zei ze donderdag tijdens het persgesprek.

13 uur geleden
Handhaver tegen hoofd geschopt door jongere in Ede

EDE (ANP) - Een minderjarige heeft woensdagavond in Ede een handhaver tegen het hoofd geschopt, meldt de gemeente. Dat gebeurde toen handhavers overlastgevende jongeren aanspraken in het centrum van de Gelderse plaats. De persoon die de vrouw schopte is aangehouden.

13 uur geleden
Man opgepakt voor doorrijden na dodelijke aanrijding in Den Haag

DORDRECHT (ANP) - Een 36-jarige man uit Dordrecht wordt verdacht van betrokkenheid bij de dodelijke aanrijding dinsdag op de Reigersbergenweg in Den Haag. Hij is woensdag opgepakt, meldt de politie donderdagmiddag. Een 51-jarige man uit Den Haag kwam door de aanrijding om het leven.

14 uur geleden