Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank spreekt verdachte vrij van rol bij aanslagen Parijs

Rechtbank spreekt verdachte vrij van rol bij aanslagen Parijs

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft woensdag Amsterdammer Annas A. (33) vrijgesproken van zijn mogelijke rol bij de aanslagen in Parijs in 2015. A. werd verdacht van het bemiddelen bij het leveren van wapens die in 2015 werden gebruikt bij de aanslagen in Parijs en vliegveld Zaventem. Er is in de zaak van A. onvoldoende wettig en overtuigend bewijs, oordeelt de rechtbank.

Op de korte zitting bleek al snel dat een mogelijke vrijspraak in de lijn van de verwachting lag. Vooraf had het Openbaar Ministerie de rechtbank en de verdediging al geïnformeerd dat de officier van justitie om vrijspraak zou vragen. De rechtbank deed dan ook direct uitspraak.

A. werd ervan verdacht dat hij van 1 september tot 1 december 2015 inlichtingen heeft verschaft, dan wel behulpzaam is geweest bij het verstrekken van inlichtingen aan de aanslagplegers waar ze in Rotterdam wapens konden kopen. Maar de verdenking was slechts gebaseerd op één verklaring dat de wapens uit Nederland waren gekomen en dat is voor het OM niet voldoende, aldus de officier van justitie.

Geen bewijs

Wel staat voor het OM vast dat A. appte met zijn Belgische neef Ali el H., die de wapens zou hebben geleverd aan de terreurcel die de aanslagen pleegde. Daarin spraken ze over drie "clio's" die klaarlagen. Volgens A. en zijn neef ging het om softdrugs. A. zou zijn neef een adres en een telefoonnummer hebben verschaft voor de handel. Het is voor het OM duidelijk dat ze niet spraken over de gelijknamige auto’s. Maar het valt niet te bewijzen dat het om aanvalsgeweren ging die de aanslagplegers in Parijs en Brussel hebben gebruikt en ook niet dat dat op het adres in die periode een wapenhandelaar actief was.

A. is sinds juni 2019 op vrije voeten, hij was niet bij de zitting aanwezig. Zijn neef werd in juni vorig jaar veroordeeld in Frankrijk tot een gevangenisstraf van tien jaar voor deelname aan de terroristische organisatie die verantwoordelijk wordt gehouden voor de aanslagen in Parijs.

Ontbreken gegevens

De officier sprak van een "complexe zeer uitzonderlijke zaak" die veel onderzoek heeft gevergd. "Er is keihard gewerkt maar doordat terug in de tijd moest worden gerechercheerd waren niet alle gegevens meer beschikbaar." Zo beschikte het OM niet meer over telecomgegevens.

Tijdens de aanslagen in Parijs vielen 130 doden. De meest dodelijke aanslag op 13 november 2015 was de aanslag in concertzaal Bataclan, waarbij in totaal 90 mensen om het leven kwamen. Een van de aanslagplegers die aan een ander zou hebben gezegd dat hij de wapens uit Nederland had opgehaald, heeft zich op 22 maart 2016 opgeblazen op luchthaven Zaventem in Brussel.

Meer uit Binnenland

Weer vogelgriep vastgesteld op pluimveebedrijf in Ysselsteyn

YSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

31 minuten geleden
Monumentaal aquarium Artis in juni weer open na grote renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.

52 minuten geleden
Dit jaar meer vlinders in lente, minder in zomer en najaar

WAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".

1 uur geleden
Brand in discotheek Saasveld, 3000 mensen geëvacueerd

SAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.

4 uur geleden
Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

8 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

8 uur geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

17 uur geleden