Rechtbank spreekt oppasouders vrij van doden baby
MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht heeft maandag een 36-jarige man uit Brunssum en zijn 33-jarige vrouw vrijgesproken van betrokkenheid bij de dood van baby Fabian uit Brunssum. Volgens het Openbaar Ministerie heeft Robin O. op 11 oktober 2017 tijdens het oppassen de vijf maanden oude baby Florian door hevig schudden om het leven gebracht. Zijn vrouw zou volgens het OM vrijuit gaan. Maar de rechtbank kan niet vaststellen wie van beide oppasouders het kind om het leven heeft gebracht. Om die reden spreekt de rechtbank beiden vrij. Het OM liet direct na afloop van de uitspraak weten in hoger beroep te gaan.
Wat er die ochtend is gebeurd, toen het kindje overleed, is niet precies vast te stellen, aldus de rechtbank. Volgens de rechtbank verzwijgt één van de verdachten iets of verzwijgen ze beiden iets. Daardoor kan de rechtbank niet vaststellen wie van beiden het fatale letsel heeft toegebracht.
Het OM had eerder negen jaar gevangenisstraf geëist tegen O. Net als het OM concludeert de rechtbank dat het kindje is overleden door hevig geweld, zoals schudden en/of het toebrengen van stompen op het hoofd. Volgens het OM is dat O. aan te rekenen, omdat zijn echtgenote op het moment waarop dat gebeurde de honden uitliet. Maar de rechtbank kan dat niet met zekerheid vaststellen.
Verantwoordelijk
"Een van hen of beiden zijn verantwoordelijk", aldus de rechtbank. "Maar als de rechtbank beiden zou veroordelen, zou mogelijk iemand die part noch deel heeft aan het gebeuren, veroordeeld zijn."
Volgens O. zou hun toen zesjarige jongetje het campingbedje waarin de baby lag omvergetrokken hebben waardoor het kind met het hoofdje op de grond viel. De rechtbank vindt dit ongeloofwaardig.
Ernstig hersenletsel
Volgens een deskundige van het NFI was het hersenletsel te ernstig om alleen door een val uit een bedje te zijn veroorzaakt. Hij hield het op een hevig schudden van de baby waardoor het kind is overleden. O. heeft volgens het OM vlak na het incident ook tegen de politie gezegd dat hij het kind geschud heeft met het hoofd omlaag. Later bagatelliseerde hij dit weer of ontkende hij dat.
De rechtbank legde de vrouw wel nog een taakstraf op van 60 uur. Dit omdat zij haar eigen zoontje op 18 september 2020 geslagen en geschopt heeft. De vrouw bevestigde dat en zei dat ze radeloos was als gevolg van de stress rond Fabian.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brand brak vrijdagavond uit en veroorzaakte tot ver in de omgeving veel rook- en stankoverlast. Ook werden de Maastunnel en delen van wegen afgesloten. De tunnel is zaterdagochtend weer vrijgegeven.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een persoon is in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen bij een schietincident in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Dat meldt de politie op X.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.
8 uur geledenBENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.
13 uur geledenLEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.
14 uur geleden