Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank overwoog cancelen moordzaak motorclubbaas na dreiging

Rechtbank overwoog cancelen moordzaak motorclubbaas na dreiging

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft gedacht aan het cancelen van de behandeling van de zaak over de moord op mede-oprichter Michel Weiss van motorclub Caloh Wagoh. De reden was een dreiging, aldus de rechtbank.

De strafzaak over de moord op 14 november vorig jaar in Breda wordt vrijdag behandeld. Donderdag kwam er een melding bij de politie, vertelde de voorzitter van de rechtbank aan het begin van de rechtszaak. "In de melding werd gezegd dat er mogelijk dingen gaan gebeuren in of buiten het gebouw. We hebben zelfs gedacht om de zaak helemaal te cancelen en later in een beveiligde rechtbank te doen."

Bij het betreden van het gerechtsgebouw werd iedereen vrijdag extra uitgebreid gecontroleerd. Het is voor bezoekers verboden tassen mee te nemen. In en om het gebouw is veel politie in kogelvrije vesten aanwezig. Advocaat Bisar Çiçek van de verdachte werd zelfs gefouilleerd. "Ik begrijp niet dat ik dit nu pas hoor", zei hij. "Ik moest met mijn handen tegen de muur, ik ben drie keer in mijn ballen gepakt om te kijken of er iets in mijn onderbroek zat. En dan hoor ik nu pas hoe serieus die dreiging is."

Moordcommando

Drie leden van motorclub Caloh Wagoh, die bekendstond als moordcommando van de onderwereld, kregen deze zomer levenslange straffen opgelegd in het strafproces Eris. Dat draaide om vijf moorden en het voorbereiden van meerdere andere moorden, vermoedelijk in opdracht van Ridouan Taghi.

Pieter L. is de verdachte in de zaak. Hij is de ex-zwager van Michel Weiss. Hij heeft bekend dat hij Weiss doodschoot. Dat gebeurde op het woonwagenkamp in Breda waar Pieter L. woonde. Weiss was die dag zo boos dat L. bang van hem werd en een pistool trok. Daarmee schoot hij vijf kogels op de man af.

Vermeende cocaïnehandel

BN DeStem meldde deze week dat Weiss zo boos was, omdat zijn ex een afspraak zou hebben gemaakt met de recherche. Dat ging om een getuigenverhoor in een zaak over de vermeende cocaïnehandel van Piet S., een man die al decennialang bekend zou zijn in de onderwereld. Hij is nog niet veroordeeld, zijn zaak staat gepland voor volgend jaar.

De moordzaak begon door alle veiligheidsmaatregelen bijna een half uur later dan gepland.

Meer uit Binnenland

Ex-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van ontucht

ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.

33 minuten geleden
Man in rolstoel die overleed slachtoffer aanzuiging trein

AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.

54 minuten geleden
Twee mannen opgepakt om servers achter Russische cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.

1 uur geleden
Rode Kruis: hitte voor wachtende asielzoekers Ter Apel zorgelijk

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.

1 uur geleden
COA: nog geen oplossing als Ter Apel ook komende nacht vol is

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.

2 uur geleden
Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

4 uur geleden
Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

11 uur geleden