Rechtbank oordeelt over inreisverbod complotdenker David Icke
HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem doet maandag om 15.00 uur uitspraak in het kort geding over het inreisverbod dat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft opgelegd aan de Brit David Icke. De volgens het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) antisemitische complotdenker wil dat het inreisverbod van tafel gaat.
Icke zou op 6 november spreken op een demonstratie van anti-overheidscoalitie Samen voor Nederland in Amsterdam. Maar daags daarvoor werd hem voor twee jaar de toegang ontzegd tot het hele Schengengebied, inclusief Nederland.
Volgens de landsadvocaat waren er meer dan genoeg concrete aanwijzingen dat Icke een potentiële dreiging was voor de openbare orde en daarmee mocht de IND hem een inreisverbod opleggen. Volgens jurist Jeroen Pols, die Icke bijstaat, vormt het "een ontoelaatbare inmenging van het demonstratierecht en de vrijheid van meningsuiting". Dat de Brit nu twee jaar geen toegang meer heeft tot de 26 landen in het Schengengebied vinden Pols en Icke "buitenproportioneel". De man kan niet reizen om toespraken te houden of tijdens de kerstdagen zijn schoonfamilie in Nederland bezoeken.
Buitenaardse reptielen
Het verbod is gebaseerd op een rapport van de politie Amsterdam en een dreigingsbeeld van de NCTV. Daaruit zou blijken dat de komst van Icke zou zorgen voor "spanningen voor de openbare orde" door onder meer de aanwezigheid van tegendemonstranten en de oproep tot geweld tegen Icke.
De Britse complotdenker vermoedt dat de Nederlandse regering hem weigerde omdat hij een boodschap zou verspreiden die de overheid niet wil laten horen. Icke is de verspreider van een complottheorie die beweert dat de mensheid heimelijk geregeerd wordt door buitenaardse reptielen die zich voordoen als mensen. Volgens critici zijn de reptielen een metafoor voor een (deels Joodse) elite.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
6 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
6 uur geleden