Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank: onwaarschijnlijk dat Greenpeace milieuzaak tegen VW wint

Rechtbank: onwaarschijnlijk dat Greenpeace milieuzaak tegen VW wint

BRAUNSCHWEIG (ANP/RTR) - Een zaak die Greenpeace in Duitsland heeft aangespannen tegen Volkswagen kan doorgaan. Maar het is onwaarschijnlijk dat de milieuorganisatie de zaak ook gaat winnen, aldus een woordvoerder van de rechtbank in Braunschweig.

Greenpeace stelt dat Volkswagen fundamentele rechten schendt door nog altijd vervuilende auto's op de markt te brengen en eist dat de autoproducent daar in 2030 mee stopt. Ook zou het bedrijf de uitstoot van CO2 dan met 65 procent moeten hebben verlaagd ten opzichte van 2018. De milieuorganisatie beroept zich op een uitspraak uit mei 2020 dat Duitsland de rechten van toekomstige generaties schendt door niet méér te doen tegen klimaatverandering. Ook de door Milieudefensie gewonnen rechtszaak tegen Shell haalde Greenpeace aan.

Maar volgens een woordvoerder van de rechtbank in Braunschweig is het onwaarschijnlijk dat die strategie tot resultaat leidt. "Grondrechten gelden tussen burgers en de staat. Het opmerkelijke hier is dat privépersonen een privaat bedrijf aanspreken op aantasting van de grondrechten. De zaak zal vermoedelijk niet slagen."

Zaak tegen Mercedes-Benz

Eerder was een zaak van milieuorganisatie Deutsche Umwelthilfe (DUH) tegen Mercedes-Benz door de rechtbank in Stuttgart afgewezen. De rechters daar zeiden dat het niet duidelijk was hoe Mercedes-Benz inbreuk had gemaakt op de rechten van burgers. DUH is daar tegen in beroep gegaan.

Tegen de derde grote Duitse autoproducent BMW heeft DUH ook nog een zaak lopen. Die wordt begin februari behandeld in München.

Meer uit Financieel

Rusland verlaagt rente naar 17 procent om economie te steunen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het land met 1 procentpunt verlaagd naar 17 procent. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de economie ondersteunen, die sneller vertraagt dan verwacht.

25 minuten geleden
ACM: onzekerheid over kosten belemmert warmtenetten

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn huiverig om over te stappen op warmtenetten omdat het onzeker is of ze betaalbaar zijn voor huurders. Dat constateert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van gesprekken met corporaties.

32 minuten geleden
Microsoft ontloopt Europese boete om machtsmisbruik via Teams

BRUSSEL (ANP) - Microsoft ontloopt een Europese boete voor misbruik van zijn dominante marktpositie via chat- en vergaderdienst Teams. Concurrenten als Slack en alfaview klaagden dat ze buitenspel werden gezet doordat Teams automatisch was inbegrepen bij Microsofts populaire softwarepakketten Office 365 en Microsoft 365. Onlangs beloofde het Amerikaanse softwareconcern die pakketten ook zonder de vergadertool te verkopen. De Europese Commissie vindt dat voldoende.

2 uur geleden
Armani noemt LVMH, Essilor en L'Oréal als kopers in testament

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse modeontwerper Giorgio Armani heeft in zijn testament plannen opgenomen om een belang in zijn modehuis Armani te verkopen aan een groot luxeconcern. De oprichter, die eerder deze maand op 91-jarige leeftijd overleed, wilde daarmee een proces in gang zetten dat er uiteindelijk toe moet leiden dat het Italiaanse modemerk wordt opgenomen in een grotere groep.

2 uur geleden
Nederlanders ervaren minder brede welvaart, meldt Rabobank

UTRECHT (ANP) - De "brede welvaart" die Nederlanders ervaren is dit jaar opnieuw gedaald. Mensen voelen zich vooral minder veilig. Dit meldt RaboResearch na onderzoek over brede welvaart, waarbij naast economische maatstaven zoals het bruto binnenlands product (bbp) en inkomen ook aspecten als gezondheid, milieu, persoonlijke ontwikkeling, welzijn en huisvesting worden meegewogen.

3 uur geleden
VS en China plannen topoverleg in Spanje over handel en TikTok

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent spreekt in Madrid met de Chinese vicepremier He Lifeng. Ze bespreken in de Spaanse hoofdstad onder andere de handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China die zijn ontstaan nadat president Donald Trump importheffingen voor het Aziatische land had verhoogd.

3 uur geleden
Vliegtuig met in VS opgepakte Zuid-Koreanen geland in Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een gecharterd vliegtuig met ongeveer driehonderd Zuid-Koreanen die in de Verenigde Staten waren opgepakt, is vrijdag geland op de luchthaven van Incheon bij Seoul. Daarmee eindigt een week vol intensieve onderhandelingen door Seoul om de arbeiders vrij te krijgen en terug naar Zuid-Korea te brengen.

3 uur geleden