Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank noemt uitspraak petrochemisch bedrijf Sabic

Rechtbank noemt uitspraak petrochemisch bedrijf Sabic

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch noemt de uitspraak over petrochemisch bedrijf Sabic dinsdag "bijzonder". Volgens persrechter Cristiaan Mandemakers heeft een Nederlandse rechter nooit eerder een strafmaat afgeleid van de jaaromzet van een wereldwijd opererend bedrijf. In dit geval werd gekeken naar de jaaromzet van zo'n 30 miljard dollar van petrochemiereus Sabic wereldwijd. En niet naar de veel lagere omzet van Sabic Limburg.

In veel andere gevallen houden rechters zich aan de Europese regels waarin vaste boetes worden bepaald voor bedrijven die over de schreef gaan. De rechtbank Oost-Brabant wijkt hiervan bewust af, omdat de boete volgens de rechtbank anders te laag zou zijn en geen doeltreffend en afschrikwekkend effect zou hebben voor een speler op het wereldtoneel als Sabic.

Bij het bepalen van de boete werd een percentage van de omzet van Sabic als uitgangspunt gehanteerd, aldus de persrechter. De Nederlandse wetgever staat een dergelijke beslissing toe, zei hij. "De rechter heeft nu de deur geopend naar de mogelijkheid die de wetgever biedt."

Het Openbaar Ministerie (OM) eiste 25 miljoen euro, maar de rechtbank verminderde dat bedrag naar 10 miljoen vanwege het lange tijdsverloop van het proces. "De zaak duurde al erg lang", vatte de persrechter samen. Bovendien heeft de rechtbank een streep gehaald door de overtredingen, die inmiddels verjaard zijn. De grotere zaken die niet onder een simpele overtreding vallen, werden wel beoordeeld door de rechtbank.

Meer uit Binnenland

16-jarig meisje zwaargewond na val van grindberg in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.

2 uur geleden
Voor verkiezingen al signalen van ronselen stemmen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."

8 uur geleden
Veel scholieren: mensen met andere seksuele voorkeur niet gelijk

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

12 uur geleden
Ruim 1700 aanmeldingen voor claim tegen Chemours

DORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.

12 uur geleden
Hoger beroep Ali B leidde tot paniek bij Jill Helena 

AMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.

12 uur geleden
Nederlandse man (49) doodgestoken op Bali

BALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.

12 uur geleden
Onduidelijkheid over moord Loek van Dam valt nabestaande zwaar

DEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.

12 uur geleden