Rechtbank: Nicky Verstappen overleden door misbruik en ontvoering
MAASTRICHT (ANP) - Nicky Verstappen is overleden door seksueel misbruik en ontvoering, uitgevoerd door Jos B. Dat oordeelt de rechtbank in Maastricht. "De rechtbank twijfelt er niet aan dat u de feiten hebt gepleegd", aldus de rechter. Het vonnis is nog bezig.
Dat B. het doel had om de 11-jarige Nicky in 1998 te doden, acht de rechtbank niet bewezen. Daarvan wordt hij vrijgesproken.
Pathologen die het lichaam van Nicky onderzochten en zijn letsel hebben beoordeeld, concludeerden dat hoogstwaarschijnlijk sprake is geweest van penetratie. De rechtbank betrekt daarbij dat het slachtoffer op een verscholen plek lag, met zijn kleren binnenstebuiten en achterstevoren. Dat aan de binnenkant van de onderbroek DNA-materiaal is gevonden van B. duidt volgens de rechtbank op "gerichte handelingen met een seksueel motief."
B's verklaring dat zijn DNA op de kleding terechtkwam door het fatsoeneren van het levenloze lichaam toen hij dat vond, noemde de rechtbank niet geloofwaardig.
B. is daarnaast schuldig aan het bezit van kinderporno, aldus de rechtbank. B. heeft enkel het bezit van kinderporno toegegeven, de rest heeft hij altijd ontkend.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
18 uur geleden