Rechtbank: Nicky Verstappen overleden door misbruik en ontvoering
MAASTRICHT (ANP) - Nicky Verstappen is overleden door seksueel misbruik en ontvoering, uitgevoerd door Jos B. Dat oordeelt de rechtbank in Maastricht. "De rechtbank twijfelt er niet aan dat u de feiten hebt gepleegd", aldus de rechter. Het vonnis is nog bezig.
Dat B. het doel had om de 11-jarige Nicky in 1998 te doden, acht de rechtbank niet bewezen. Daarvan wordt hij vrijgesproken.
Pathologen die het lichaam van Nicky onderzochten en zijn letsel hebben beoordeeld, concludeerden dat hoogstwaarschijnlijk sprake is geweest van penetratie. De rechtbank betrekt daarbij dat het slachtoffer op een verscholen plek lag, met zijn kleren binnenstebuiten en achterstevoren. Dat aan de binnenkant van de onderbroek DNA-materiaal is gevonden van B. duidt volgens de rechtbank op "gerichte handelingen met een seksueel motief."
B's verklaring dat zijn DNA op de kleding terechtkwam door het fatsoeneren van het levenloze lichaam toen hij dat vond, noemde de rechtbank niet geloofwaardig.
B. is daarnaast schuldig aan het bezit van kinderporno, aldus de rechtbank. B. heeft enkel het bezit van kinderporno toegegeven, de rest heeft hij altijd ontkend.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
10 uur geleden