Rechtbank: Nicky Verstappen overleden door misbruik en ontvoering
MAASTRICHT (ANP) - Nicky Verstappen is overleden door seksueel misbruik en ontvoering, uitgevoerd door Jos B. Dat oordeelt de rechtbank in Maastricht. "De rechtbank twijfelt er niet aan dat u de feiten hebt gepleegd", aldus de rechter. Het vonnis is nog bezig.
Dat B. het doel had om de 11-jarige Nicky in 1998 te doden, acht de rechtbank niet bewezen. Daarvan wordt hij vrijgesproken.
Pathologen die het lichaam van Nicky onderzochten en zijn letsel hebben beoordeeld, concludeerden dat hoogstwaarschijnlijk sprake is geweest van penetratie. De rechtbank betrekt daarbij dat het slachtoffer op een verscholen plek lag, met zijn kleren binnenstebuiten en achterstevoren. Dat aan de binnenkant van de onderbroek DNA-materiaal is gevonden van B. duidt volgens de rechtbank op "gerichte handelingen met een seksueel motief."
B's verklaring dat zijn DNA op de kleding terechtkwam door het fatsoeneren van het levenloze lichaam toen hij dat vond, noemde de rechtbank niet geloofwaardig.
B. is daarnaast schuldig aan het bezit van kinderporno, aldus de rechtbank. B. heeft enkel het bezit van kinderporno toegegeven, de rest heeft hij altijd ontkend.
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
52 minuten geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
10 uur geleden