Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank neemt geen besluit over dwangsom asielzoekers Uden

Rechtbank neemt geen besluit over dwangsom asielzoekers Uden

MAASHORST (ANP) - De rechtbank in Den Bosch neemt donderdag geen besluit over het verzoek om een dwangsom van 250.000 euro op te leggen aan de gemeente Maashorst voor de opvang van een groep vluchtelingen in een hotel in Uden, dat onder de Brabantse gemeente valt. Dat verzoek was gedaan door de advocaat van een aantal omwonenden, omdat de vergunning voor die opvang woensdag voor twee dagen was geschorst en de opvang daardoor illegaal zou zijn.

De schorsing van die vergunning viel samen met de komst van een groep van 98 vluchtelingen naar het hotel. De gemeente besloot hen niet weg te sturen, in afwachting van een rechtszaak die daarover vrijdag dient. De rechtbank heeft laten weten het verzoek over de dwangsom tijdens die zitting te zullen bespreken.

De onrust over de opvang van een groep van in totaal driehonderd asielzoekers in Uden speelt al langere tijd. Omwonenden stapten naar de rechter, omdat zij zich niet kunnen vinden in de manier waarop vluchtelingen in hun ogen in het hotel worden "gedumpt" en de juiste procedures niet worden gevolgd. De rechtbank stelde de omwonenden in het gelijk, maar de gemeente Maashorst ging daartegen succesvol in beroep. Volgens het gerechtshof in Den Bosch mochten de asielzoekers naar het hotel komen zodra de vergunning er is, ook al is de bezwaarperiode nog niet verstreken.

'Onzorgvuldig besluit'

Maashorst verstrekte die vergunning dinsdag, waarna de eerste vluchtelingen woensdag naar Uden kwamen. Maar diezelfde dag schorste de voorzieningenrechter die vergunning alsnog voor twee dagen. Volgens een woordvoerder begrijpt de rechtbank dat de nood voor opvang hoog is, maar moet het "wel volgens de regels gaan".

Vrijdag dient bij de bestuursrechter in Den Bosch de zaak over de vergunning die Maashorst verstrekte voor de opvang van de vluchtelingen. Omwonenden zijn volgens hun advocaat Danny Snijders niet tegen de opvang van asielzoekers, maar willen dat voor de opvang de standaardprocedure wordt gevolgd. "We zien nog steeds een onzorgvuldig besluit", aldus Snijders.

Meer uit Binnenland

Hondius-opvarende met hantavirus in ziekenhuis in Zürich

ZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.

9 minuten geleden
Nederlands cruiseschip Hondius zal aanmeren in Tenerife

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.

28 minuten geleden
Artsen en inspectie zien ernstigere huisdierenverwaarlozing

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID) zag in 2025 de ernst van dierenverwaarlozingszaken toenemen. "Het is nu het derde jaar op rij dat we een toename in de ernst van meldingen over honden en katten signaleren", aldus het hoofd van de inspectie, Gabor van Straten.

55 minuten geleden
Zuid-Afrika: 2 hantavirusgevallen veroorzaakt door Andesvariant

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Twee opvarenden van het cruiseschip Hondius bij wie het hantavirus is vastgesteld, zijn besmet met de zogenoemde Andesvariant. Dat meldt het Zuid-Afrikaanse ministerie van Volksgezondheid. Die specifieke variant kan bij nauw contact worden overgebracht van mens op mens, voegt het ministerie eraan toe.

1 uur geleden
Zangeres Lenny Kuhr genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs

DEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.

2 uur geleden
Politie veegt rotonde met anti-azc-betogers leeg in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.

10 uur geleden
Koningspaar sluit 5 mei-concert swingend af met latinmuziek

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.

11 uur geleden