Rechtbank Maastricht behandelt volgende week Pinkpopdrama
MAASTRICHT (ANP) - Een dode en drie zwaargewonden vielen in 2018 in Landgraaf door een aanrijding na afloop van Pinkpop. De rechtbank in Maastricht buigt zich woensdag 15 juli over de zaak, waarin een man wordt verdacht van het veroorzaken van het dodelijke verkeersongeval en het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door onvoorzichtig of onoplettend rijden.
De verdachte reed op 18 juni 2018 een groep festivalgangers aan die 's nachts op de Mensheggerweg voor een camping zat. Daardoor kwam een Heerlenaar om het leven en raakten een vrouw en twee mannen uit Heerlen en Landgraaf ernstig gewond. De chauffeur ging ervandoor, maar meldde zich later bij de politie.
Zijn advocaat zei eerder dat de chauffeur, eveneens een Heerlenaar, eerst langs de groep was gereden in de richting Kerkrade, maar aan het eind van de weg was omgekeerd en de groep heeft aangereden. De man zou de festivalgangers in beide richtingen niet hebben gezien. De straat was tijdens het popfestival afgesloten geweest, maar was juist weer vrijgegeven voor het verkeer.
De rechtbank behandelt de zaak op één dag. De feiten en de persoonlijke omstandigheden worden besproken en de nabestaanden en slachtoffers mogen hun kant van het verhaal vertellen. Het Openbaar Ministerie formuleert de strafeis en de advocaat mag daarop reageren. Uiteindelijk mag de verdachte het laatste woord voeren.
Door de coronamaatregelen zijn in de rechtszaal slechts beperkt plaatsen beschikbaar. Er is ruimte voor twaalf nabestaanden, slachtoffers en hun begeleiders. Voor die groep wordt ook nog een aparte zaal met een videoverbinding ingericht.
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
7 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
14 uur geleden