Rechtbank Maastricht behandelt volgende week Pinkpopdrama
MAASTRICHT (ANP) - Een dode en drie zwaargewonden vielen in 2018 in Landgraaf door een aanrijding na afloop van Pinkpop. De rechtbank in Maastricht buigt zich woensdag 15 juli over de zaak, waarin een man wordt verdacht van het veroorzaken van het dodelijke verkeersongeval en het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door onvoorzichtig of onoplettend rijden.
De verdachte reed op 18 juni 2018 een groep festivalgangers aan die 's nachts op de Mensheggerweg voor een camping zat. Daardoor kwam een Heerlenaar om het leven en raakten een vrouw en twee mannen uit Heerlen en Landgraaf ernstig gewond. De chauffeur ging ervandoor, maar meldde zich later bij de politie.
Zijn advocaat zei eerder dat de chauffeur, eveneens een Heerlenaar, eerst langs de groep was gereden in de richting Kerkrade, maar aan het eind van de weg was omgekeerd en de groep heeft aangereden. De man zou de festivalgangers in beide richtingen niet hebben gezien. De straat was tijdens het popfestival afgesloten geweest, maar was juist weer vrijgegeven voor het verkeer.
De rechtbank behandelt de zaak op één dag. De feiten en de persoonlijke omstandigheden worden besproken en de nabestaanden en slachtoffers mogen hun kant van het verhaal vertellen. Het Openbaar Ministerie formuleert de strafeis en de advocaat mag daarop reageren. Uiteindelijk mag de verdachte het laatste woord voeren.
Door de coronamaatregelen zijn in de rechtszaal slechts beperkt plaatsen beschikbaar. Er is ruimte voor twaalf nabestaanden, slachtoffers en hun begeleiders. Voor die groep wordt ook nog een aparte zaal met een videoverbinding ingericht.
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
26 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
28 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
19 uur geleden