Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank Maastricht begint aan vierdaags proces moord Gino (9)

Rechtbank Maastricht begint aan vierdaags proces moord Gino (9)

MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht begint maandag aan het vierdaagse strafproces tegen de 24-jarige Donny M., die wordt verdacht van onder meer de moord op de 9-jarige Gino. De jongen verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij logeerde bij zijn oudere zus.

Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen. Op zijn aanwijzing vond de politie het stoffelijk overschot van Gino, verpakt in vuilniszakken en gedumpt achter een uitgebrand huis in Geleen. M. heeft bekend. Nadat hij het jongetje had meegenomen naar zijn huis, diende hij hem drugs toe en misbruikte hij hem. Daarna zou hij de jongen hebben gedood. De zaak leidde tot veel afschuw en verontwaardiging.

Het onderzoek heeft veel tijd in beslag genomen, mede doordat M. tijdens politieverhoren wisselende verklaringen heeft afgelegd over wat zich precies heeft afgespeeld. Gedragsdeskundigen hebben vastgesteld dat de verdachte aan verschillende stoornissen lijdt.

Het Openbaar Ministerie verdenkt M. ook van bezit en verspreiding van kinderporno en van het plegen van ontucht met een wilsonbekwame in 2019. M. is eerder veroordeeld, onder meer voor de mishandeling van twee kinderen en seksueel misbruik van een van hen. Uit onderzoek is gebleken dat de zorg en begeleiding van M. daarna niet goed zijn verlopen. Uit een ander onderzoek kwam naar voren dat kinderporno op de telefoon van M., gevonden in 2021, door een fout bij de politie destijds niet nader is onderzocht.

Maandag bespreekt de rechtbank het dossier met de verdachte. Dinsdag komen zijn persoonlijke omstandigheden aan bod en zullen er slachtofferverklaringen worden voorgedragen. Woensdag zetten de officieren van justitie hun visie op de zaak uiteen en komen zij met de strafeis. Op vrijdag is het woord aan de advocaat van M. en krijgt de verdachte het laatste woord.

Publiek kan het proces op beeldschermen volgen in een buurtcentrum elders in Maastricht, niet in het gerechtsgebouw zelf.

Meer uit Binnenland

Reparatie bovenleiding bij Utrecht duurt langer dan verwacht

UTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.

1 uur geleden
Toezichthouder: versterking huizen Groningen moet sneller

DEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.

2 uur geleden
Zondag code geel in hele land om sneeuw en gladheid

HOUTEN (ANP) - Vanaf zondagmiddag geldt stapsgewijs in het hele land code geel vanwege sneeuw en gladheid. Het KNMI verwacht dat het als eerste gaat sneeuwen in het zuidwesten, daarna volgt de rest van het land. Het weerinstituut waarschuwt voor een sneeuwdek waardoor gladheid kan ontstaan. In de loop van de avond gaat het vanaf het zuidwesten dooien, maar in het noordoosten kan het volgens het KNMI nog tot in de nacht naar maandag glad zijn.

4 uur geleden
Nog groot deel van dag hinder op het spoor rond Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Utrecht heeft nog een groot deel van zaterdag te maken met verstoringen door de bovenleiding die vrijdag kapotging. Onder meer tussen Utrecht en Den Bosch en tussen Utrecht en Arnhem rijden veel minder treinen. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de hinder tot zeker 15.30 uur duurt.

4 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

10 uur geleden
Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

17 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

18 uur geleden