Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank Maastricht begint aan vierdaags proces moord Gino (9)

Rechtbank Maastricht begint aan vierdaags proces moord Gino (9)

MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht begint maandag aan het vierdaagse strafproces tegen de 24-jarige Donny M., die wordt verdacht van onder meer de moord op de 9-jarige Gino. De jongen verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij logeerde bij zijn oudere zus.

Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen. Op zijn aanwijzing vond de politie het stoffelijk overschot van Gino, verpakt in vuilniszakken en gedumpt achter een uitgebrand huis in Geleen. M. heeft bekend. Nadat hij het jongetje had meegenomen naar zijn huis, diende hij hem drugs toe en misbruikte hij hem. Daarna zou hij de jongen hebben gedood. De zaak leidde tot veel afschuw en verontwaardiging.

Het onderzoek heeft veel tijd in beslag genomen, mede doordat M. tijdens politieverhoren wisselende verklaringen heeft afgelegd over wat zich precies heeft afgespeeld. Gedragsdeskundigen hebben vastgesteld dat de verdachte aan verschillende stoornissen lijdt.

Het Openbaar Ministerie verdenkt M. ook van bezit en verspreiding van kinderporno en van het plegen van ontucht met een wilsonbekwame in 2019. M. is eerder veroordeeld, onder meer voor de mishandeling van twee kinderen en seksueel misbruik van een van hen. Uit onderzoek is gebleken dat de zorg en begeleiding van M. daarna niet goed zijn verlopen. Uit een ander onderzoek kwam naar voren dat kinderporno op de telefoon van M., gevonden in 2021, door een fout bij de politie destijds niet nader is onderzocht.

Maandag bespreekt de rechtbank het dossier met de verdachte. Dinsdag komen zijn persoonlijke omstandigheden aan bod en zullen er slachtofferverklaringen worden voorgedragen. Woensdag zetten de officieren van justitie hun visie op de zaak uiteen en komen zij met de strafeis. Op vrijdag is het woord aan de advocaat van M. en krijgt de verdachte het laatste woord.

Publiek kan het proces op beeldschermen volgen in een buurtcentrum elders in Maastricht, niet in het gerechtsgebouw zelf.

Meer uit Binnenland

Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

2 uur geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

2 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

3 uur geleden
WHO-directeur: werk nog niet klaar na evacuatie Hondius

GENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

3 uur geleden
Brand bij noodopvanglocatie Loosdrecht tijdens azc-demonstratie

LOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

4 uur geleden
CU steunt asielplannen kabinet, was eerder tegen asielnoodwet

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.

6 uur geleden
Jetten naar ziekenhuis, bezoek Bonaire en Aruba aangepast

KRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.

6 uur geleden