Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank Maastricht begint aan vierdaags proces moord Gino (9)

Rechtbank Maastricht begint aan vierdaags proces moord Gino (9)

MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht begint maandag aan het vierdaagse strafproces tegen de 24-jarige Donny M., die wordt verdacht van onder meer de moord op de 9-jarige Gino. De jongen verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij logeerde bij zijn oudere zus.

Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen. Op zijn aanwijzing vond de politie het stoffelijk overschot van Gino, verpakt in vuilniszakken en gedumpt achter een uitgebrand huis in Geleen. M. heeft bekend. Nadat hij het jongetje had meegenomen naar zijn huis, diende hij hem drugs toe en misbruikte hij hem. Daarna zou hij de jongen hebben gedood. De zaak leidde tot veel afschuw en verontwaardiging.

Het onderzoek heeft veel tijd in beslag genomen, mede doordat M. tijdens politieverhoren wisselende verklaringen heeft afgelegd over wat zich precies heeft afgespeeld. Gedragsdeskundigen hebben vastgesteld dat de verdachte aan verschillende stoornissen lijdt.

Het Openbaar Ministerie verdenkt M. ook van bezit en verspreiding van kinderporno en van het plegen van ontucht met een wilsonbekwame in 2019. M. is eerder veroordeeld, onder meer voor de mishandeling van twee kinderen en seksueel misbruik van een van hen. Uit onderzoek is gebleken dat de zorg en begeleiding van M. daarna niet goed zijn verlopen. Uit een ander onderzoek kwam naar voren dat kinderporno op de telefoon van M., gevonden in 2021, door een fout bij de politie destijds niet nader is onderzocht.

Maandag bespreekt de rechtbank het dossier met de verdachte. Dinsdag komen zijn persoonlijke omstandigheden aan bod en zullen er slachtofferverklaringen worden voorgedragen. Woensdag zetten de officieren van justitie hun visie op de zaak uiteen en komen zij met de strafeis. Op vrijdag is het woord aan de advocaat van M. en krijgt de verdachte het laatste woord.

Publiek kan het proces op beeldschermen volgen in een buurtcentrum elders in Maastricht, niet in het gerechtsgebouw zelf.

Meer uit Binnenland

Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

3 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

10 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

13 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

14 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

14 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

14 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

14 uur geleden