Rechtbank legt AnQore en OCI boetes van elk 360.000 euro op
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de chemische bedrijven AnQore en OCI op industrieterrein Chemelot in Geleen boetes opgelegd van elk 360.000 euro. OCI heeft volgens de rechtbank niet alle risico's in kaart gebracht die een ontploffing van een ketel in november 2015 had kunnen voorkomen. AnQore deed te weinig om een ontsnapping van blauwzuurgas te voorkomen, met gevaar voor de veiligheid van de werknemers. Zeven mensen die in de buurt van het lek aan het werk waren, raakten onwel en moesten ter controle naar het ziekenhuis.
Het Openbaar Ministerie (OM) had eerder tegen beide bedrijven boetes geëist van elk 2,5 miljoen euro.
Het ongeval bij AnQore, fabrikant van acrylonitril, waterstofcyanide en natriumcyanide, gebeurde toen het bedrijf werd stilgelegd voor groot onderhoud. De betrokken werknemers van een extern bedrijf sloten een pijp met blauwzuurgas aan de verkeerde kant af. AnQore heeft onvoldoende maatregelen getroffen om dat te voorkomen, aldus de rechtbank. Voor monteurs was het onvoldoende duidelijk waar afsluiters moesten worden geplaatst.
Gevaarlijke gassen
Volgens de rechtbank heeft het bedrijf OCI bij de productie van ammoniak in november 2015 niet alles gedaan om een lekkage van gevaarlijke gassen en een brand te voorkomen. Het ongeval bij OCI gebeurde toen een isolatiedeken over een hete oven werd gelegd, om de temperatuur in een ruimte waar mensen aan het werk waren binnen de perken te houden. Daardoor liep de temperatuur in die oven zo hoog op, dat die openbarstte, het beschermende inmiddels poreus geworden beton wegdrukte en er gevaarlijke gassen vrijkwamen. Die vlogen vervolgens door het contact met de buitenlucht in brand. Op het moment van het scheuren van de oven was er niemand aan het werk en raakte dus niemand gewond.
De rechtbank sprak overigens het bedrijf Borealis Plastomers vrij van het verwijt een lekkage en een brand te laat te hebben gemeld. Volgens de rechtbank had het bedrijf zich wel aan de voorschriften gehouden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
20 uur geleden