Rechtbank legt 23 jaar cel op voor moord op Vincent Jalink
AMSTERDAM (ANP) - Voor de moord op Amsterdammer Vincent Jalink heeft de rechtbank in Amsterdam Gideon G. veroordeeld tot 23 jaar cel. Het staat volgens de rechters vast dat hij een van de twee uitvoerders was van de liquidatie bij de woning van het slachtoffer in Diemen op 27 mei 2016. Jalink werd toen voor de ogen van zijn 9-jarige zoontje doodgeschoten.
De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie. G. was niet aanwezig bij de uitspraak, wat de rechtbank als "erg ongewenst" beschouwde.
Dat de verdachte Jalink voor de ogen van zijn zoon heeft vermoord, rekent de rechtbank hem zwaar aan. "Het kind zal de dood van zijn vader nooit vergeten en het zal een blijvende impact hebben." Ook het feit dat G. geen openheid van zaken heeft gegeven en geen enkele verantwoordelijkheid en berouw heeft getoond, is volgens de rechtbank strafverzwarend.
Aanleiding
Jalink - zelf in het verleden onder meer veroordeeld voor witwassen - werd gedood met twaalf kogels. Hij stierf in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Aanleiding voor de liquidatie was volgens het OM dat hij een miljoen euro in handen had gekregen om te investeren in cocaïne, maar twee maanden later nog niets had geleverd. Daarna zou hij ernstig zijn bedreigd.
G. kwam al snel in beeld als verdachte, onder meer omdat hij voldeed aan het signalement dat getuigen hadden geschetst. Ook werd op de vluchtroute een zwart petje met zijn DNA en zogenoemde schotresten gevonden.
Andere betrokkenen
De verdachte ontkende dat hij iets met de dood van Jalink te maken heeft. Zijn advocaten verweten het OM geen bewijs te hebben geleverd en vooral te hebben ingezet op beeldvorming. De rechtbank gaf de verdediging hierin geen gelijk.
Het OM beschouwt G. niet als enige betrokkene in deze zaak. Ook onder anderen Naoufal 'Noffel' F. en Jason 'JayJay' L., die beiden al lange gevangenisstraffen uitzitten, zouden mogelijk met de moord te maken hebben. Komend voorjaar wordt besloten of zij voor de rechter worden gebracht in deze zaak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen dat er Nederlanders zijn getroffen door de aardbeving van maandag in Colombia. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag na contact met de Colombiaanse autoriteiten. Het ministerie heeft van Nederlanders in Colombia ook geen hulpverzoeken ontvangen.
26 minuten geledenNGELEN (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden voor de bekladdingen en vernielingen vorige maand in de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven. Zij worden ervan verdacht in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 juli woningen en voertuigen te hebben beklad met "zeer kwetsende teksten" rondom de komst van een opvang voor asielzoekers.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De droogte in Nederland houdt de komende weken aan. Daardoor loopt het landelijk neerslagtekort volgens Weeronline verder op van 282 millimeter naar ruim 300 millimeter.
2 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
13 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.
14 uur geledenOMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.
14 uur geleden