Rechtbank legt 23 jaar cel op voor moord op Vincent Jalink
AMSTERDAM (ANP) - Voor de moord op Amsterdammer Vincent Jalink heeft de rechtbank in Amsterdam Gideon G. veroordeeld tot 23 jaar cel. Het staat volgens de rechters vast dat hij een van de twee uitvoerders was van de liquidatie bij de woning van het slachtoffer in Diemen op 27 mei 2016. Jalink werd toen voor de ogen van zijn 9-jarige zoontje doodgeschoten.
De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie. G. was niet aanwezig bij de uitspraak, wat de rechtbank als "erg ongewenst" beschouwde.
Dat de verdachte Jalink voor de ogen van zijn zoon heeft vermoord, rekent de rechtbank hem zwaar aan. "Het kind zal de dood van zijn vader nooit vergeten en het zal een blijvende impact hebben." Ook het feit dat G. geen openheid van zaken heeft gegeven en geen enkele verantwoordelijkheid en berouw heeft getoond, is volgens de rechtbank strafverzwarend.
Aanleiding
Jalink - zelf in het verleden onder meer veroordeeld voor witwassen - werd gedood met twaalf kogels. Hij stierf in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Aanleiding voor de liquidatie was volgens het OM dat hij een miljoen euro in handen had gekregen om te investeren in cocaïne, maar twee maanden later nog niets had geleverd. Daarna zou hij ernstig zijn bedreigd.
G. kwam al snel in beeld als verdachte, onder meer omdat hij voldeed aan het signalement dat getuigen hadden geschetst. Ook werd op de vluchtroute een zwart petje met zijn DNA en zogenoemde schotresten gevonden.
Andere betrokkenen
De verdachte ontkende dat hij iets met de dood van Jalink te maken heeft. Zijn advocaten verweten het OM geen bewijs te hebben geleverd en vooral te hebben ingezet op beeldvorming. De rechtbank gaf de verdediging hierin geen gelijk.
Het OM beschouwt G. niet als enige betrokkene in deze zaak. Ook onder anderen Naoufal 'Noffel' F. en Jason 'JayJay' L., die beiden al lange gevangenisstraffen uitzitten, zouden mogelijk met de moord te maken hebben. Komend voorjaar wordt besloten of zij voor de rechter worden gebracht in deze zaak.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.
7 uur geleden