Rechtbank laat Martien R. niet vrij
DEN BOSCH (ANP) - De vermeende drugshandelaar Martien R. moet in de gevangenis blijven in afwachting van zijn proces. Dat besloot de rechtbank in Den Bosch woensdag. Ook zes medeverdachten blijven voorlopig vastzitten. Advocaten hadden om vrijlating gevraagd.
Justitie houdt R., die wordt beschouwd als een van de kopstukken van een crimineel familienetwerk uit Oss, verantwoordelijk voor het leiden van een drugsorganisatie die zich bezighield met de grootschalige handel in harddrugs en wapens. R. en een groot aantal familieleden werden in november opgepakt bij de grote politieactie Operatie Alfa. In deze zaak zijn tot nu toe zijn zestien mensen gearresteerd. Neef Toon R. werd in mei als laatste aangehouden. Hij en alle overige verdachten verschijnen donderdag voor de rechter in Den Bosch die dan beslist of ze in de cel blijven.
Het proces wordt waarschijnlijk in het voorjaar van 2021 inhoudelijk behandeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
5 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
5 uur geleden