Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank laat arrestatie Weski onbesproken hervatting Marengo

Rechtbank laat arrestatie Weski onbesproken hervatting Marengo

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam heeft maandag bij de hervatting van het omvangrijke liquidatieproces Marengo, de arrestatie van advocaat Inez Weski nagenoeg onbesproken gelaten. De voorzitter van de rechtbank stipte "recente gebeurtenissen waar iedereen mee bezig was op dat moment" aan, maar liet het daar verder bij en ging over tot de dupliek die op het programma staat.

Weski is op 21 april gearresteerd op verdenking van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Ze zou informatie van haar inmiddels ex-cliënt Ridouan Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met diens contacten in de buitenwereld hebben gedeeld. Ze zit nog altijd in voorarrest.

In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp staat maandag de laatste reactie van de advocaten en het laatste woord van verdachte Mohamed R. op het programma. Tegen hem is een levenslange gevangenisstraf geëist. Aanvankelijk zou dit daags na de arrestatie van Weski plaatsvinden, maar de advocaten van R. vroegen om uitstel, vanwege de schok die de arrestatie had veroorzaakt.

Werkbaar

Bij de start van de zitting stond advocaat Christian Flokstra wel uitgebreid stil bij de aanhouding en de mogelijke gevolgen daarvan. "Het was een schok voor velen, zeker voor ons als goede collega's." Volgens Flokstra was er met de aanhouding van Weski opnieuw een "zwarte bladzijde" toegevoegd aan het Marengoproces. De advocaat sprak zijn zorg uit over de rol van advocaten in een omvangrijk proces als Marengo, na deze aanhouding. "Het moet wel werkbaar blijven", zei Flokstra.

De advocaat sprak van "het zoveelste exces" rond de strafzaak. Sinds begin 2018 bekend werd dat Nabil B. zich als kroongetuige had gemeld in het proces, zijn er drie moorden gepleegd. De slachtoffers waren de broer van de kroongetuige, de advocaat van de kroongetuige Derk Wiersum en de vertrouwenspersoon van de kroongetuige, Peter R. de Vries.

Stoïcijns doorgaan

Flokstra hekelde eveneens de rol die het Openbaar Ministerie in het proces gespeeld zou hebben. Volgens Flokstra was er na de aanhouding een "nieuwe realiteit" ontstaan waar alle partijen zich tot moesten verhouden. Hij vroeg de rechtbank om een signaal af te geven aan het OM dat ze uit "hun tunnel" moesten komen en niet langer "stoïcijns doorgaan", refererend aan de woorden van OM-topman Gerrit van der Burg.

Ook Flokstra's collega Nico Meijering stond kort stil bij de aanhouding van Weski. "Het voelt ongemakkelijk om stoïcijns door te gaan terwijl onze collega vastzit."

Meer uit Binnenland

Koning Willem-Alexander in Antillen vanwege jubileum Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.

59 minuten geleden
Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

2 uur geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

2 uur geleden
Grote brand in Etten-Leur, opgeschaald naar grip 1

Etten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.

2 uur geleden
De Mos ontkent niet-Nederlandssprekende flyeraars in te huren

TILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.

4 uur geleden
Eerste stembureaus openen om middernacht

DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.

6 uur geleden
Jumbo haalt diepvriessperziebonen uit winkels na vondst muizen

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.

6 uur geleden