Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank: kwaadspreken over vrouwen is opruiing

Rechtbank: kwaadspreken over vrouwen is opruiing

KEULEN (ANP/DPA) - Iedereen die algemene denigrerende opmerkingen maakt over vrouwen, kan worden veroordeeld voor opruiing. Dat vinden rechters in Keulen.

De rechtbank oordeelde over een man die op zijn website herhaaldelijk naar vrouwen verwijst als onder anderen "tweederangsmensen" en "dichter bij dieren staand". Volgens de rechters in Keulen is dat een aanval op de menselijke waardigheid van vrouwen.

Vervolging wegens opruiing is er volgens de Duitse wet vooral om minderheden te beschermen. Maar volgens de rechters kan de regel ook voor vrouwen worden toegepast, hoewel ze op dit moment in de Bondsrepubliek in de meerderheid zijn. Dat wil immers nog niet zeggen dat ze niets van anderen te vrezen hebben, aldus de rechtbank.

De rechters verwierpen met hun oordeel een vonnis van een lagere rechtbank, die de man vrijsprak. De zaak moet nu worden overgedaan.

Meer uit Buitenland

Ook vicekanselier spreekt zich uit tegen migratieuitspraken Merz

HANNOVER (ANP/DPA) - De kritiek op de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zwelt aan nu ook diens plaatsvervanger Lars Klingbeil zich aansluit bij de aanhoudende kritiek op uitspraken van Merz over het migratiebeleid. De bondskanselier sprak afgelopen week van "een probleem in het stadsbeeld" en zei dat zijn kabinet bezig is met het rechtzetten van door eerdere kabinetten gemaakte fouten.

4 minuten geleden
VS vallen vermeende drugsboot aan in Stille Oceaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben in de nacht van dinsdag op woensdag (lokale tijd) een vermeend drugstransport in de Stille Oceaan aangevallen. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth op X. De twee opvarenden zijn daarbij omgekomen, aldus Hegseth. Eerder werd nog vermoed dat het om drie gedode opvarenden ging, zo meldde CBS op basis van overheidsbronnen.

28 minuten geleden
Beschadigde kroon kan na diefstal Louvre gerestaureerd worden

PARIJS (ANP/AFP) - De kroon die zondag bij de diefstal in het Louvre beschadigd raakte, kan worden gerestaureerd. Dat zei de directeur van het museum in Parijs, Laurence des Cars, in de Franse senaat. Zij werd daar woensdagmiddag verhoord.

1 uur geleden
Georgische oud-premier bekent steekpenningen te hebben aangenomen

TBILISI (ANP/AFP) - De Georgische oud-premier Irakli Garibashvili heeft toegegeven jarenlang illegaal inkomen te hebben ontvangen. Ook zei Garibashvili tegenover de onderzoekers volledig te willen meewerken aan het grootschalige anticorruptieonderzoek dat loopt in het land. Concrete verdenkingen werden niet genoemd.

1 uur geleden
Zorgen in Duitsland om mogelijke spionage AfD voor Rusland

ERFURT (ANP/AFP) - AfD-parlementariërs spioneren mogelijk voor Rusland, vreest de Duitse deelstaatminister van Binnenlandse Zaken in Thüringen. Tegen de krant Handelsblatt zegt Georg Maier (SPD) hier aanwijzingen voor te zien.

2 uur geleden
Directeur Louvre: we hebben gefaald de juwelen te beschermen

PARIJS (ANP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, noemt de diefstal van afgelopen zondag een "enorme klap" en zegt te hebben gefaald om de gestolen juwelen te beschermen. Dat zei ze in de Franse senaat, waar ze zich woensdagmiddag moest verantwoorden voor het voorval. Het was de eerste keer dat de museumdirecteur in het openbaar sprak sinds de spraakmakende diefstal.

3 uur geleden
Palestijnse gezant pleit voor internationale druk op Israël

DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Nederland, Ammar Hijazi, doet een beroep op de internationale gemeenschap na de niet-bindende uitspraak van het ICJ over het toestaan van VN-hulp aan de Palestijnse gebieden. De wereld moet de "uitdaging aangaan" en ervoor zorgen dat Israël zich eraan houdt, aldus Hijazi tijdens een persconferentie.

3 uur geleden