Rechtbank: kwaadspreken over vrouwen is opruiing
KEULEN (ANP/DPA) - Iedereen die algemene denigrerende opmerkingen maakt over vrouwen, kan worden veroordeeld voor opruiing. Dat vinden rechters in Keulen.
De rechtbank oordeelde over een man die op zijn website herhaaldelijk naar vrouwen verwijst als onder anderen "tweederangsmensen" en "dichter bij dieren staand". Volgens de rechters in Keulen is dat een aanval op de menselijke waardigheid van vrouwen.
Vervolging wegens opruiing is er volgens de Duitse wet vooral om minderheden te beschermen. Maar volgens de rechters kan de regel ook voor vrouwen worden toegepast, hoewel ze op dit moment in de Bondsrepubliek in de meerderheid zijn. Dat wil immers nog niet zeggen dat ze niets van anderen te vrezen hebben, aldus de rechtbank.
De rechters verwierpen met hun oordeel een vonnis van een lagere rechtbank, die de man vrijsprak. De zaak moet nu worden overgedaan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
3 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
9 uur geleden