Rechtbank kan Israëlische oud-militairen niet vervolgen
DEN HAAG (ANP) - De Israëlische voormalige chef-staf en huidig politicus Benny Gantz en oud-luchtmachtgeneraal Amir Eshel worden niet in Nederland vervolgd wegens oorlogsmisdrijven. De rechtbank in Den Haag zegt niet bevoegd te zijn een zaak tegen de twee in behandeling te nemen. Volgens de rechtbank genieten de twee onschendbaarheid omdat ze namens de Israëlische staat handelden.
De zaak was aanhangig gemaakt door de Nederlandse Palestijn Ismail Ziada, die een groot deel van zijn familie verloor bij een luchtaanval in juli 2014 op de Gazastrook. Hij wilde dat Gantz en Eshel zouden worden vervolgd voor oorlogsmisdrijven, omdat ze toentertijd onder meer die operatie leidden. Een rechtszaak in Israël zou volstrekt onmogelijk zijn, omdat Palestijnen amper of geen toegang tot de rechter hebben.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.
46 minuten geledenSELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
15 uur geleden