Rechtbank heropent onderzoek naar vastgoedhandelaar Lips
ZWOLLE (ANP) - De strafzaak tegen vastgoedhandelaar Roger Lips wordt heropend. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem en zijn vrouw van het achterhouden van informatie in het faillissement met een schuld van 320 miljoen euro.
Tegen de 56-jarige Lips en zijn 54-jarige vrouw Petra van S. is in januari 16 maanden cel geëist. Formeel zou de strafzaak maandag worden gesloten om in maart uitspraak te doen, maar de rechters vinden nader onderzoek noodzakelijk. Ze willen drie curatoren in het faillissement van ondernemingen van de vastgoedhandelaar horen, zo meldde de rechtbank in Zwolle maandag.
Vanaf 2013 vielen de 143 vennootschappen van vastgoedhandelaar Roger Lips om. Enkele banken hadden er in totaal 750 miljoen euro in geïnvesteerd. Volgens het Openbaar Ministerie verdwenen vlak voor de faillissementen op dubieuze wijze miljoenen euro's uit de boedel. Lips en zijn vrouw staan terecht voor het niet voldoen aan de wettelijke informatieplicht in het faillissement. Het onderzoek naar grootschalige faillissementsfraude loopt nog, meldde het Openbaar Ministerie eerder.
De rechtbank geeft de verdediging de gelegenheid de curatoren te bevragen over de inlichtingenplicht en het zonder geldige reden niet verschijnen van de verdachten. De advocaten stellen dat het betoog van het OM vrijwel volledig leunt op hun onjuiste aangiften. Eerdere verzoeken tot het horen werden door de rechters nog afgewezen. Als het extra onderzoek is afgerond, komt de zaak opnieuw op zitting.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
4 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
5 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
7 uur geleden