Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank heropent onderzoek naar vastgoedhandelaar Lips

Rechtbank heropent onderzoek naar vastgoedhandelaar Lips

ZWOLLE (ANP) - De strafzaak tegen vastgoedhandelaar Roger Lips wordt heropend. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem en zijn vrouw van het achterhouden van informatie in het faillissement met een schuld van 320 miljoen euro.

Tegen de 56-jarige Lips en zijn 54-jarige vrouw Petra van S. is in januari 16 maanden cel geëist. Formeel zou de strafzaak maandag worden gesloten om in maart uitspraak te doen, maar de rechters vinden nader onderzoek noodzakelijk. Ze willen drie curatoren in het faillissement van ondernemingen van de vastgoedhandelaar horen, zo meldde de rechtbank in Zwolle maandag.

Vanaf 2013 vielen de 143 vennootschappen van vastgoedhandelaar Roger Lips om. Enkele banken hadden er in totaal 750 miljoen euro in geïnvesteerd. Volgens het Openbaar Ministerie verdwenen vlak voor de faillissementen op dubieuze wijze miljoenen euro's uit de boedel. Lips en zijn vrouw staan terecht voor het niet voldoen aan de wettelijke informatieplicht in het faillissement. Het onderzoek naar grootschalige faillissementsfraude loopt nog, meldde het Openbaar Ministerie eerder.

De rechtbank geeft de verdediging de gelegenheid de curatoren te bevragen over de inlichtingenplicht en het zonder geldige reden niet verschijnen van de verdachten. De advocaten stellen dat het betoog van het OM vrijwel volledig leunt op hun onjuiste aangiften. Eerdere verzoeken tot het horen werden door de rechters nog afgewezen. Als het extra onderzoek is afgerond, komt de zaak opnieuw op zitting.

Meer uit Binnenland

Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

53 minuten geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

4 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

5 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

5 uur geleden
Zitting over vergismoord Zweekhorst achter gesloten deuren

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt vrijdag een zitting over de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst (44) achter gesloten deuren. De rechtbank wilde zonder pers en publiek in de zaal een getuige horen. "Gelet op zijn veiligheid zullen we de deuren sluiten", zei de voorzitter.

6 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel voor het eerst in weken onder limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten voor het eerst sinds begin november minder dan 2000 asielzoekers. Omdat het aantal onder die afgesproken grens blijft, hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen. Het centrum zit wel nog behoorlijk vol.

6 uur geleden
Eerste matige vorst van het seizoen: onder -5 in Eelde

HOUTEN (ANP) - Het heeft voor de eerste keer dit winterseizoen matig gevroren. Vrijdagochtend daalde de temperatuur in het Groningse Eelde naar -5,4 graden. De eerste matige vorst is dit seizoen wat eerder dan normaal. Gemiddeld gebeurt dat volgens Weeronline rond 1 december.

7 uur geleden