Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank heropent moordzaak Peter R. de Vries op extra zitting

Rechtbank heropent moordzaak Peter R. de Vries op extra zitting

AMSTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Amsterdam vindt maandag een extra zitting plaats in de strafzaak tegen de twee verdachte uitvoerders van de moord op Peter R. de Vries. De rechtbank heropent het onderzoek, omdat er vorige week nieuwe stukken zijn ingestuurd door het Openbaar Ministerie. Tegen de verdachten Delano G. (22) en Kamil E. (36) is op 7 juni een levenslange gevangenisstraf geëist.

Na afronding van het proces heeft de rechtbank het onderzoek op 15 juni gesloten. Heropening is nodig, meldde de rechtbank vorige week, om kennis te nemen van de nieuwe stukken. Het OM en de advocaten van de beide verdachten kunnen er maandag tijdens de extra zitting op reageren. De uitspraak in de zaak stond gepland op 14 juli. Er zal dan wel een zitting zijn, maar of de rechtbank ook vonnis wijst, is nog niet duidelijk.

Over de inhoud van de nieuwe stukken is niets bekendgemaakt. Het Parool meldde vorige week dinsdag dat justitie beschikt over verklaringen van een getuige die de vermoedelijke uitvoerders van de moord in verband brengt met Ridouan Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo. Tegen Taghi is, vanwege zijn volgens justitie leidende rol in een reeks andere moordzaken, in dat proces op 28 juni levenslang geëist. De Vries was adviseur van de kroongetuige in Marengo, Nabil B. In 2018 werd B.'s broer doodgeschoten, in 2019 zijn advocaat Derk Wiersum.

De Vries werd op 6 juli vorig jaar in Amsterdam neergeschoten en overleed negen dagen later. G. en E. werden kort na de aanslag opgepakt.

Vorige week werd bekend dat er drie nieuwe verdachten zijn aangehouden in het grootscheepse rechercheonderzoek naar de moord op De Vries. Het gaat om de 27-jarige Krystian M., die de beide uitvoerders rechtstreeks zou hebben aangestuurd. Daarnaast zijn - op Curaçao en in Spanje - twee mannen opgepakt die ten tijde van de moordaanslag ter plaatse video's zouden hebben gemaakt, om die op sociale media te verspreiden.

Meer uit Binnenland

OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

1 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

1 uur geleden
Rutte: als iemand lintje verdient, is het MH17-voorzitter Ploeg

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.

1 uur geleden
Lintje voor directeur is erkenning van tomeloze inzet, zegt Pride

AMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.

1 uur geleden
Rotterdam heeft weer de meeste lintjes, daling in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.

1 uur geleden
Lintjes voor Van Ammelrooy, Verhoef en Dolly Bellefleur

DEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.

1 uur geleden
Meer lintjes voor mannen, verschil wordt heel langzaam kleiner

DEN HAAG (ANP) - Van elke tien koninklijke onderscheidingen bij de lintjesregen gaan meer dan zes naar een man. Minder dan vier op de tien lintjes zijn voor vrouwen. Het verschil wordt kleiner, maar dat gaat met heel kleine stapjes.

1 uur geleden