Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank: gang van zaken prestatiebeurs hbo'er oneerlijk

Rechtbank: gang van zaken prestatiebeurs hbo'er oneerlijk

UTRECHT (ANP) - Studenten die na het halen van een hbo-bachelor met een master op universitair niveau beginnen, worden ongelijk behandeld, oordeelt de rechtbank Midden-Nederland. Ze krijgen geen prestatiebeurs (een lening die kan worden omgezet in een gift) terwijl ze die voor een hbo-master wél kunnen krijgen. De onderwijsminister moet dit verschil uit de Wet op de studiefinanciering uitleggen, concludeert de rechtbank.

De Dienst Uitvoering Onderwijs, DUO, weigerde vorig jaar een prestatiebeurs aan een studente die de hbo-bacheloropleiding Forensisch Onderzoek had gedaan en daarna met de eenjarige universitaire master Forensica Criminologie en Rechtspleging begon. De studente vroeg de rechter om zich over de afwijzing te buigen. Zij heeft intussen toch recht op een prestatiebeurs, aldus de rechtbank nu.

Die sluit ook niet uit dat er meerdere zulke uitspraken zullen gaan volgen, als de minister de praktijk niet kan onderbouwen. "Beide masters worden volgens de rechtbank inmiddels als kwalificatie voor de arbeidsmarkt beschouwd, maar de wetgever lijkt niet te hebben stilgestaan bij het onderscheid in het recht op een prestatiebeurs", meldt de rechtbank.

Komt de minister niet met een afdoende verklaring, dan is het volgens de rechtbank "aan de wetgever om de wet te veranderen om ervoor te zorgen dat hbo-studenten die een master gaan volgen gelijk worden behandeld".

Meer uit Binnenland

Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

2 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.

2 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

6 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

16 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

21 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

23 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

23 uur geleden