Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank gaat veel getuigen liquidatieproces Marengo zelf horen

Rechtbank gaat veel getuigen liquidatieproces Marengo zelf horen

AMSTERDAM (ANP) - Door het vertrek van de rechter-commissaris uit het grote liquidatieonderzoek Marengo ziet de rechtbank in Amsterdam zich genoodzaakt een aantal getuigenverhoren zelf te doen, op de openbare zitting. Dit heeft de rechtbank dinsdag kenbaar gemaakt. In Marengo staan nog 43 getuigen op de lijst, onder wie de zeventien verdachten, die in elkaars zaak als getuigen worden gehoord. Ook zal de rechtbank het nog resterende deel van de verhoren van kroongetuige Nabil B. voor zijn rekening nemen.

Het megaproces Marengo draait onder meer om een reeks liquidaties. Ridouan Taghi is hoofdverdachte in de zaak.

De rechter-commissaris legde haar werkzaamheden in Marengo in oktober neer na een kennelijk onoverbrugbaar conflict met enkele advocaten. Eerder al hadden de advocaten geprobeerd haar via een wrakingsprocedure van de zaak af te krijgen. De kwestie is tijdens een paar tussentijdse zittingen - eind oktober, begin november - besproken. Een belangrijk bestanddeel van het werk van een onderzoeksrechter is het horen van getuigen.

Vaart erin houden

De rechtbank neemt de verhoortaken van de onderzoeksrechter grotendeels over om de vaart erin te houden. Het proces kwam al in 2017 op gang. De inhoudelijke behandeling van de zaak staat gepland voor volgend jaar.

Het kan zijn dat een deel van de getuigenverhoren alsnog bij een rechter-commissaris moeten plaatsvinden, omdat dit - bijvoorbeeld om redenen van veiligheid - niet in het openbaar kan. Onderzoeksrechters opereren achter gesloten deuren.

Extra verhoor

De verhoren van kroongetuige B. staan gepland vanaf februari volgend jaar. Ook hier geldt dat een deel daarvan alsnog bij een rechter-commissaris moet gebeuren. In december wordt mogelijk een extra verhoor van B. ingelast, op verzoek van de advocaten van verdachte Mohamed R. Zij zeggen dat verhoor nodig te hebben om een verzoek tot het opheffen van het voorarrest van R. te kunnen onderbouwen.

De rechtbank wil vooralsnog niet overgaan tot het horen van getuigen over de omstreden observatie van de advocaten Nico Meijering en Leon van Kleef in Dubai. De rechtbank heeft het Openbaar Ministerie eerder al opgedragen duidelijkheid te verschaffen over wat er precies in Dubai is gebeurd.

Over de observatie is veel ophef ontstaan. De twee raadslieden waren vorig jaar zomer in Dubai. Taghi was toen nog voortvluchtig. Justitie had aanwijzingen dat de advocaten hem in Dubai zouden ontmoeten, wat niet het geval was. Taghi is maanden later wel in Dubai aangehouden.

Meer uit Binnenland

Zomers weer op eerste dag SAIL, daarna frisser

HOUTEN (ANP) - Op de eerste dag van SAIL in Amsterdam wordt zomers weer verwacht, maar volgens Weeronline wordt het daarna wat frisser. Vanaf donderdag daalt de temperatuur een paar graden en in combinatie met de noordenwind kan het - zeker aan het water - wat kouder aanvoelen.

47 minuten geleden
Chauffeur wordt onwel, raakt busjes die tankstation in rijden

MUIDEN (ANP) - Twee bestelbusjes zijn maandagochtend de kiosk van een tankstation langs de A1 bij Muiden binnengereden nadat ze werden aangetikt door een vrachtwagen. De vrachtwagenchauffeur was vermoedelijk buiten bewustzijn geraakt, meldt de politie. De schade is groot.

1 uur geleden
Advocatenorde oneens met laptopverbod in alle gevangenissen

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen in de toekomst niet langer een laptop, mobiele telefoon of USB-stick meenemen tijdens het bezoeken van hun cliënt in een penitentiaire inrichting, tenzij de directie van de PI daar toestemming voor heeft gegeven. Dat heeft de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) laten weten aan de Nederlandse orde van advocaten (NOvA). Volgens de DJI draagt het nieuwe toegangsbeleid bij aan "veiligheid binnen en buiten de inrichting". Het is nog niet bekend wanneer het ingaat.

5 uur geleden
Nederlander omgekomen bij deltavliegerongeluk in de Franse Alpen

VAL BUËCH-MÉOUGE (ANP/AFP) - Een ongeluk met een deltavlieger in de Franse Alpen heeft een Nederlander van 65 jaar het leven gekost. De man deed met zijn deltavlieger mee aan een wedstrijd waarbij de deelnemers afdaalden van de berg Chabre.

12 uur geleden
Tientallen tips bij de politie over ernstig zedenmisdrijf Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft tientallen tips binnengekregen over het zedenmisdrijf in het bos bij Zeist, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van RTV Utrecht. Daar werd vrijdag een vrouw slachtoffer van ernstig seksueel geweld. Alle tips worden onderzocht, aldus de woordvoerster.

14 uur geleden
Enkele advocaten willen Ridouan Taghi wel verdedigen

AMSTERDAM (ANP) - Bij het landelijk dekenberaad hebben zich "enkele strafrechtadvocaten" gemeld die de verdediging van topcrimineel Ridouan Taghi op zich willen nemen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving in Het Financieele Dagblad.

15 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen afschot van wolf Bram

MAARN (ANP) - In Maarn (Utrecht) hebben enkele tientallen mensen gedemonstreerd voor het welzijn van wolf GW3237m, ook wel wolf Bram genoemd. Vorige maand bepaalde een rechter dat deze wolf mag worden afgeschoten, nadat hij in mei tot twee keer toe een wandelaarster in haar been had gebeten.

18 uur geleden