Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank: FIFA en UEFA 'misbruikten positie' rond Super League

Rechtbank: FIFA en UEFA 'misbruikten positie' rond Super League

MADRID (ANP) - Voetbalbonden FIFA en UEFA "misbruikten hun dominante positie" en "voorkwamen vrije concurrentie" door zich te verzetten tegen de oprichting van de Super League. Dat is het oordeel van een Spaanse rechtbank.

De uitspraak van de rechter komt overeen met die van het Europese Hof van Justitie in december, dat ook oordeelde dat de voetbalbonden hun macht misbruiken als ze competities zoals de nieuwe topvoetbalcompetitie tegenhouden. De eigen regels die ze daarvoor in stelling brengen en de straffen waarmee ze dreigden zijn "onwettig". De Spaanse rechter moest zich, met deze uitleg van het Europees recht in de hand, nog uitspreken over het specifieke geval van de Super League en heeft dat nu gedaan.

De Super League lanceerde drie jaar geleden een plan voor een besloten competitie voor de rijkste clubs. Dat zorgde voor veel ophef en veel clubs haakten, vooral onder druk van supporters, af. Het nieuwe voorstel ziet er anders uit. Het plan van de Super League bestaat uit een Europese voetbalpiramide voor 64 clubs op drie niveaus. De eerste twee divisies, de 'Star League' en de 'Gold League" bestaan elk uit 16 clubs. In de derde, de 'Blue League" zitten 32 clubs.

Real Madrid en Barcelona zijn grote voorstanders van het project dat de meeste andere grote clubs in Europa hebben verlaten.

Meer uit Voetbal

Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

7 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

13 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

13 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

13 uur geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

13 uur geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

14 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

14 uur geleden