Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank draait verbod op coronaprotest Berlijn terug

Rechtbank draait verbod op coronaprotest Berlijn terug

BERLIJN (ANP/DPA) - Een demonstratie tegen de coronamaatregelen die zaterdag moet plaatsvinden in Berlijn, mag van een Duitse rechtbank doorgaan. De Berlijnse senaat had de demonstratie eerder verboden. De rechter oordeelde dat onder bepaalde voorwaarden toch gedemonstreerd mag worden.

De rechtbank stelde als voorwaarde dat het hoofdpodium voor de demonstratie verplaatst moet worden. Ook mag de afstand tussen de videoschermen niet kleiner zijn dan 300 meter en moeten de schermen met hekken worden omheind om te voorkomen dat mensen opeengepakt komen te staan. De organisatoren moeten er met behulp van een ordedienst en luidsprekermededelingen voor zorgen dat de demonstranten de voorgeschreven afstand van elkaar bewaren.

De grote betoging staat gepland op zaterdag en de organisatoren rekenen op vele duizenden deelnemers. Het verbod leidde tot een stortvloed aan nieuwe aanvragen voor protestacties.

De autoriteiten vrezen dat demonstranten zich niet zouden houden aan gezondheidsregels die verspreiding van het coronavirus moeten voorkomen. Bij een eerder groot protest droegen deelnemers geen mondkapjes en hielden ze onvoldoende afstand. De organisatoren pikten het verbod niet en stapten met succes naar de rechter.

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

2 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

3 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

4 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

4 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

5 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

6 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

7 uur geleden