Rechtbank draait verbod op coronaprotest Berlijn terug
BERLIJN (ANP/DPA) - Een demonstratie tegen de coronamaatregelen die zaterdag moet plaatsvinden in Berlijn, mag van een Duitse rechtbank doorgaan. De Berlijnse senaat had de demonstratie eerder verboden. De rechter oordeelde dat onder bepaalde voorwaarden toch gedemonstreerd mag worden.
De rechtbank stelde als voorwaarde dat het hoofdpodium voor de demonstratie verplaatst moet worden. Ook mag de afstand tussen de videoschermen niet kleiner zijn dan 300 meter en moeten de schermen met hekken worden omheind om te voorkomen dat mensen opeengepakt komen te staan. De organisatoren moeten er met behulp van een ordedienst en luidsprekermededelingen voor zorgen dat de demonstranten de voorgeschreven afstand van elkaar bewaren.
De grote betoging staat gepland op zaterdag en de organisatoren rekenen op vele duizenden deelnemers. Het verbod leidde tot een stortvloed aan nieuwe aanvragen voor protestacties.
De autoriteiten vrezen dat demonstranten zich niet zouden houden aan gezondheidsregels die verspreiding van het coronavirus moeten voorkomen. Bij een eerder groot protest droegen deelnemers geen mondkapjes en hielden ze onvoldoende afstand. De organisatoren pikten het verbod niet en stapten met succes naar de rechter.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
1 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
5 uur geleden