Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank doet uitspraak in zaak tegen complotdenker Huig Plug

Rechtbank doet uitspraak in zaak tegen complotdenker Huig Plug

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda doet vrijdag uitspraak in de zaak tegen de bekende complotdenker Huig Plug uit Katwijk en twee medeverdachten. Het Openbaar Ministerie heeft negen maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk, tegen hem geëist.

Volgens het OM maakte de 55-jarige Plug zich onder meer schuldig aan stalking, opruiing en smaad door slachtoffers op sociale media te beschuldigen van kindermisbruik en kindermoord. Volgens complottheorieën van hem en zijn twee medeverdachten bestaat er een Haags pedonetwerk.

Tegen Plugs neef en cameraman Pieter P. (41) eiste het OM een taakstraf van 180 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Tegen Marlies van M. (59) uit Den Haag is een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden geëist. De Haagse vrouw stelt dat haar kind seksueel is misbruikt. Ze beschuldigt haar ex, huidig echtgenoot van een vrouwelijke rechter van het gerechtshof in Amsterdam, van kindermisbruik en kindermoord. Plug en P. zouden vier keer aan het huisadres van die rechter zijn verschenen met een megafoon.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: geslotenheid hield grote misstanden jeugddorp in stand

ROTTERDAM (ANP) - Een gesloten cultuur en gebrek aan toezicht van buitenaf maakten het mogelijk dat kindermishandeling en -misbruik lange tijd konden voortduren in het Jeugddorp De Glind in Gelderland. Tot die conclusie komen onderzoekers van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ze constateren dat het ook nu nog aan openheid schort bij zorgorganisatie Pluryn.

6 minuten geleden
Rode Kruis waarschuwt voor 'verraderlijke kou' tijdens carnaval

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt carnavalsvierders voor een koud weekend. De hulporganisatie roept feestvierders daarom op goed op elkaar te letten. Tijdens carnaval zet het Rode Kruis meer dan 820 vrijwilligers in op bijna tachtig evenementen voor eerste hulp.

53 minuten geleden
Defensie wil treinen kopen en ombouwen tot rijdende hospitaals

DEN HAAG (ANP) - Defensie wil treinstellen kopen om ze om te bouwen tot gewondentreinen, een soort rijdende hospitaals. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van de Telegraaf. De aanschaf is volgens de krijgsmacht nodig om in geval van een gewapend conflict waar Nederlandse militairen bij betrokken zijn, snel gewonden te kunnen repatriëren.

1 uur geleden
Actievoerders Greenpeace bezetten hoofdgebouw Lelystad Airport

LELYSTAD (ANP) - Zeker twintig actievoerders van Greenpeace hebben donderdagochtend het hoofdgebouw van Lelystad Airport bezet, als tegengeluid op de coalitieplannen van D66, VVD en CDA om het vliegveld te gaan gebruiken voor burgerluchtvaart. Ze blijven "zo lang als nodig, tot het kabinet de plannen intrekt", aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Een derde meer anonieme tips over misdaad in 2025

HOEVELAKEN (ANP) - Meld Misdaad Anoniem heeft in 2025 een recordaantal anonieme tips binnengekregen. Het meldpunt stuurde 32.007 meldingen door naar de politie, gemeenten en opsporingsdiensten. Dat is een stijging van 32 procent ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Vluchtelingenwerk: door migratiepact dreigt opsluiting asielkind

AMSTERDAM (ANP) - Door de nieuwe regels van het Europese Asiel- en Migratiepact dreigen asielkinderen opgesloten te worden in een detentiecentrum in Zeist. Die Nederlandse maatregel kan veel schade aanrichten en moet voorkomen worden, waarschuwt VluchtelingenWerk Nederland (VWN).

3 uur geleden
Aantal raadsleden verdubbeld dat agressie of intimidatie ervoer

HILVERSUM (ANP) - Het aantal gemeenteraadsleden dat agressie, intimidatie of geweld ervoer, is de afgelopen vier jaar ruim verdubbeld. Een derde van de raadsleden gaf in een enquête aan dit te ervaren, waar dat voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2022 bij 15 procent speelde. Van hen geeft 30 procent aan dat dit invloed heeft op hun functioneren.

3 uur geleden