Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank doet uitspraak in zaak gedode Haagse rugbyster

Rechtbank doet uitspraak in zaak gedode Haagse rugbyster

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag doet dinsdag uitspraak in de zaak van de gedode 23-jarige rugbyster Renée Barendregt. Tegen verdachte Ferry T. is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist.

Het lichaam van Barendregt werd op 23 mei vorig jaar in Scheveningen gevonden. Ze was gestoken met een mes en haar lichaam was in brand gestoken. Een motief is onduidelijk gebleven. Het lijkt erop dat de speelster bij de Haagsche Rugby Club (HRC) een willekeurig slachtoffer was. Barendregt fietste 's nachts naar huis van een feestje, T. was met de scooter ogenschijnlijk doelloos aan het rondrijden toen ze elkaar passeerden. T. haalde Barendregt in, wachtte in een zijstraatje en ging vervolgens achter haar aan.

Verdachte T. kan zich naar eigen zeggen niets herinneren van de moord. "Ik kan me niet voorstellen dat ik het gedaan heb. Maar ik zie de bewijzen en dan is de kans heel groot dat ik het wel heb gedaan", zei T. eerder deze maand tijdens de behandeling van de zaak in de rechtbank. Hij herhaalde meerdere keren hoe verschrikkelijk hij het vond voor de nabestaanden "dat ik daar verantwoordelijk voor blijk te zijn" en moest veel huilen. Dat kwam hem op een reprimande te staan. De voorzitter van de rechtbank hield T. voor dat er andere mensen in de zaal zitten "die veel meer reden hebben om te huilen".

De moeder van Barendregt las tijdens de zitting een aangrijpende slachtofferverklaring voor. Ze vertelde onder meer over de nieuwe baan van haar dochter Renée: ze zou bij de brandweer gaan werken. "Renée was de dag voor haar tragische einde aangenomen bij de Haagse brandweer. Het is ook in dat verband zo vreselijk pijnlijk dat ze brandend werd aangetroffen door haar toekomstige collega's."

De uitspraak van de rechter is te volgen via livestream.

Meer uit Binnenland

Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

30 minuten geleden
Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

2 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

3 uur geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

4 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

5 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

5 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

10 uur geleden