Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank doet uitspraak in zaak gedode Haagse rugbyster

Rechtbank doet uitspraak in zaak gedode Haagse rugbyster

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag doet dinsdag uitspraak in de zaak van de gedode 23-jarige rugbyster Renée Barendregt. Tegen verdachte Ferry T. is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist.

Het lichaam van Barendregt werd op 23 mei vorig jaar in Scheveningen gevonden. Ze was gestoken met een mes en haar lichaam was in brand gestoken. Een motief is onduidelijk gebleven. Het lijkt erop dat de speelster bij de Haagsche Rugby Club (HRC) een willekeurig slachtoffer was. Barendregt fietste 's nachts naar huis van een feestje, T. was met de scooter ogenschijnlijk doelloos aan het rondrijden toen ze elkaar passeerden. T. haalde Barendregt in, wachtte in een zijstraatje en ging vervolgens achter haar aan.

Verdachte T. kan zich naar eigen zeggen niets herinneren van de moord. "Ik kan me niet voorstellen dat ik het gedaan heb. Maar ik zie de bewijzen en dan is de kans heel groot dat ik het wel heb gedaan", zei T. eerder deze maand tijdens de behandeling van de zaak in de rechtbank. Hij herhaalde meerdere keren hoe verschrikkelijk hij het vond voor de nabestaanden "dat ik daar verantwoordelijk voor blijk te zijn" en moest veel huilen. Dat kwam hem op een reprimande te staan. De voorzitter van de rechtbank hield T. voor dat er andere mensen in de zaal zitten "die veel meer reden hebben om te huilen".

De moeder van Barendregt las tijdens de zitting een aangrijpende slachtofferverklaring voor. Ze vertelde onder meer over de nieuwe baan van haar dochter Renée: ze zou bij de brandweer gaan werken. "Renée was de dag voor haar tragische einde aangenomen bij de Haagse brandweer. Het is ook in dat verband zo vreselijk pijnlijk dat ze brandend werd aangetroffen door haar toekomstige collega's."

De uitspraak van de rechter is te volgen via livestream.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

7 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

9 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

13 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

23 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

23 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

1 dag geleden