Rechtbank doet uitspraak in moordzaak Den Hoorn
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag doet donderdagmiddag uitspraak in de zaak rond de moord in Den Hoorn, waarbij de 59-jarige Wil Vogelaar om het leven werd gebracht.
Het slachtoffer werd op 22 januari 2018 in zijn woning aan het Kloosterpad in het Zuid-Hollandse dorp Den Hoorn geschopt, geslagen, met tape vastgebonden en gestoken. Vogelaar werd 's avonds dood gevonden met twee messen in zijn rug. Hij is volgens justitie overleden door een geperforeerde aorta als gevolg van de messteken, bloedverlies en twee klaplongen.
De drie verdachten zijn Vincent de B. (43) uit Didam, Danielle van H. (46) uit Delft en, Gijsbert S. (21) uit Beverwijk. Zij kennen elkaar uit het verslavingscircuit en werden een maand na de moord opgepakt. Op de rechtszitting vorige maand ontkenden ze alle drie Vogelaar te hebben doodgestoken. Ze legden totaal tegenstrijdige verklaringen af. De twee mannen wijzen elkaar als dader aan.
De officier van justitie ziet De B. als de hoofdverdachte die de messteken heeft toegebracht en als initiatiefnemer. Tegen hem is vorige maand een gevangenisstraf van 15 jaar en tbs met dwangverpleging geëist.
Van H. en S. zijn volgens justitie schuldig aan het medeplegen van de moord. Tegen hen eiste justitie daarom gevangenisstraffen van respectievelijk 15 en 14 jaar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
13 uur geleden