Rechtbank doet op 5 februari uitspraak in mondkapjeszaak
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam doet over twee maanden, op 5 februari, uitspraak in de mondkapjeszaak. Tot die tijd gaan de Stichting Hulptroepen Alliantie (SHA) en de Nederlandse staat nog in gesprek met Sywert van Lienden en zijn compagnons Camille van Gestel en Bernd Damme. Dat is de uitkomst van de tweede zittingsdag in de civiele rechtszaak.
De stichting en de Staat willen in de mondkapjeszaak beide ruim 29 miljoen euro terugvorderen die de mannen als winst hebben opgestreken met de mondkapjesdeal die ze in het coronajaar 2020 sloten met de overheid.
Van Lienden, Damme en Van Gestel zeggen in afwachting van het vonnis van de rechtbank open te staan voor gesprekken, maar ze benadrukken dat ze alleen een schikking willen treffen als het Openbaar Ministerie bereid is de ontnemingsvordering te laten vallen in hun naderende strafzaak. Het Openbaar Ministerie vervolgt de drie ex-bestuurders van de Stichting Hulptroepen Alliantie voor oplichting, verduistering, valsheid in geschrifte en witwassen. Die zaak begint op 19 december in de rechtbank in Rotterdam.
"Ik zou het graag achter me willen laten en oplossen", zei Damme. "Ik sta zeker open voor gesprek, maar dan heb ik nog steeds het OM en de Belastingdienst achter me aan. Daarbij stel ik een uitspraak van deze rechtbank zeer op prijs", zei Van Gestel. "Ik heb er best wat voor over om alles achter me te laten, maar niet tegen elke prijs." Van Gestel zei ook dat hij er een dagtaak aan heeft zijn onschuld te moeten bewijzen. "Ik krijg de indruk dat wij gewoon kapot moeten worden gemaakt."
Meer uit Binnenland
RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
13 uur geleden