Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank doet op 5 februari uitspraak in mondkapjeszaak

Rechtbank doet op 5 februari uitspraak in mondkapjeszaak

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam doet over twee maanden, op 5 februari, uitspraak in de mondkapjeszaak. Tot die tijd gaan de Stichting Hulptroepen Alliantie (SHA) en de Nederlandse staat nog in gesprek met Sywert van Lienden en zijn compagnons Camille van Gestel en Bernd Damme. Dat is de uitkomst van de tweede zittingsdag in de civiele rechtszaak.

De stichting en de Staat willen in de mondkapjeszaak beide ruim 29 miljoen euro terugvorderen die de mannen als winst hebben opgestreken met de mondkapjesdeal die ze in het coronajaar 2020 sloten met de overheid.

Van Lienden, Damme en Van Gestel zeggen in afwachting van het vonnis van de rechtbank open te staan voor gesprekken, maar ze benadrukken dat ze alleen een schikking willen treffen als het Openbaar Ministerie bereid is de ontnemingsvordering te laten vallen in hun naderende strafzaak. Het Openbaar Ministerie vervolgt de drie ex-bestuurders van de Stichting Hulptroepen Alliantie voor oplichting, verduistering, valsheid in geschrifte en witwassen. Die zaak begint op 19 december in de rechtbank in Rotterdam.

"Ik zou het graag achter me willen laten en oplossen", zei Damme. "Ik sta zeker open voor gesprek, maar dan heb ik nog steeds het OM en de Belastingdienst achter me aan. Daarbij stel ik een uitspraak van deze rechtbank zeer op prijs", zei Van Gestel. "Ik heb er best wat voor over om alles achter me te laten, maar niet tegen elke prijs." Van Gestel zei ook dat hij er een dagtaak aan heeft zijn onschuld te moeten bewijzen. "Ik krijg de indruk dat wij gewoon kapot moeten worden gemaakt."

Meer uit Binnenland

Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp opgelopen tot 1635

GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is maandagmiddag opgelopen tot 1635, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in Zeerijp was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.

3 uur geleden
Dit jaar al 10.631 incidenten met nepagenten

DEN HAAG (ANP) - Tot en met oktober van dit jaar zijn er 10.631 incidenten met nepagenten geregistreerd, meldt de politie. In heel 2024 ging het om 8329 incidenten.

5 uur geleden
Verdachten van illegale medicijnenhandel blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten van illegale medicijnenhandel via de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle besloten tijdens een eerste openbare zitting in de zaken van Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Volgens het Openbaar Ministerie houden mogelijk 49 sterfgevallen verband met medicijnen die werden verkocht via deze site.

6 uur geleden
OM: 49 sterfgevallen hebben mogelijk link met Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat mogelijk 49 mensen zijn overleden nadat ze medicijnen hadden gebruikt die besteld waren bij de website Funcaps. Dat bleek maandag tijdens een eerste zitting tegen twee verdachten, die de website zouden hebben gerund.

7 uur geleden
Armeense Mikael en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven

AMSTERDAM (ANP) - De Armeense Mikael (13) en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven. Dat melden de advocaten van het tweetal. Zij zeggen blij te zijn dat hiermee een einde is gekomen aan een lange periode van onzekerheid. "Mikael en zijn moeder zijn dolblij en opgelucht dat zij eindelijk verder kunnen met hun leven, en dankbaar voor de steun die zoveel mensen aan hen hebben gegeven", aldus de advocaten.

8 uur geleden
OM: mogelijk 27 sterfgevallen door illegale medicijnenwebsite

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt dat mogelijk 27 mensen zijn overleden door medicijnen die verkocht zijn via de website funcaps.nl. Dat maakte de officier van justitie maandag bekend tijdens een eerste openbare zitting tegen twee verdachten, Jord van W. (31) uit Ulestraten en Stefan P. (30) uit Valkenburg, in de rechtbank in Zwolle.

8 uur geleden
Tot nu toe 1371 meldingen van aardbevingsschade na beving Zeerijp

GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in en rond Zeerijp van afgelopen vrijdag is opgelopen tot 1371, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in de Groningse plaats was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.

8 uur geleden