Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank doet op 5 februari uitspraak in mondkapjeszaak

Rechtbank doet op 5 februari uitspraak in mondkapjeszaak

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam doet over twee maanden, op 5 februari, uitspraak in de mondkapjeszaak. Tot die tijd gaan de Stichting Hulptroepen Alliantie (SHA) en de Nederlandse staat nog in gesprek met Sywert van Lienden en zijn compagnons Camille van Gestel en Bernd Damme. Dat is de uitkomst van de tweede zittingsdag in de civiele rechtszaak.

De stichting en de Staat willen in de mondkapjeszaak beide ruim 29 miljoen euro terugvorderen die de mannen als winst hebben opgestreken met de mondkapjesdeal die ze in het coronajaar 2020 sloten met de overheid.

Van Lienden, Damme en Van Gestel zeggen in afwachting van het vonnis van de rechtbank open te staan voor gesprekken, maar ze benadrukken dat ze alleen een schikking willen treffen als het Openbaar Ministerie bereid is de ontnemingsvordering te laten vallen in hun naderende strafzaak. Het Openbaar Ministerie vervolgt de drie ex-bestuurders van de Stichting Hulptroepen Alliantie voor oplichting, verduistering, valsheid in geschrifte en witwassen. Die zaak begint op 19 december in de rechtbank in Rotterdam.

"Ik zou het graag achter me willen laten en oplossen", zei Damme. "Ik sta zeker open voor gesprek, maar dan heb ik nog steeds het OM en de Belastingdienst achter me aan. Daarbij stel ik een uitspraak van deze rechtbank zeer op prijs", zei Van Gestel. "Ik heb er best wat voor over om alles achter me te laten, maar niet tegen elke prijs." Van Gestel zei ook dat hij er een dagtaak aan heeft zijn onschuld te moeten bewijzen. "Ik krijg de indruk dat wij gewoon kapot moeten worden gemaakt."

Meer uit Binnenland

Politie zoekt naar antwoorden rond dood jongen (16) in Den Hoorn

DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.

2 uur geleden
Extra waarschuwing voor noorden: code oranje om gladheid

DE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.

6 uur geleden
OM: Zweden vervolgt tiener voor beschieting bij gevangenis Alphen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.

8 uur geleden
VluchtelingenWerk vraagt betere bescherming Syrische minderheden

AMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.

8 uur geleden
Dwangsom Amsterdamse afvalverwerker om te hoge dioxineuitstoot

ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.

9 uur geleden
NCAB gaat met universiteiten in gesprek over antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."

10 uur geleden
Model Yfke Sturm zegt spijt te hebben van contact met Epstein

LONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.

10 uur geleden