Rechtbank doet op 5 februari uitspraak in mondkapjeszaak
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam doet over twee maanden, op 5 februari, uitspraak in de mondkapjeszaak. Tot die tijd gaan de Stichting Hulptroepen Alliantie (SHA) en de Nederlandse staat nog in gesprek met Sywert van Lienden en zijn compagnons Camille van Gestel en Bernd Damme. Dat is de uitkomst van de tweede zittingsdag in de civiele rechtszaak.
De stichting en de Staat willen in de mondkapjeszaak beide ruim 29 miljoen euro terugvorderen die de mannen als winst hebben opgestreken met de mondkapjesdeal die ze in het coronajaar 2020 sloten met de overheid.
Van Lienden, Damme en Van Gestel zeggen in afwachting van het vonnis van de rechtbank open te staan voor gesprekken, maar ze benadrukken dat ze alleen een schikking willen treffen als het Openbaar Ministerie bereid is de ontnemingsvordering te laten vallen in hun naderende strafzaak. Het Openbaar Ministerie vervolgt de drie ex-bestuurders van de Stichting Hulptroepen Alliantie voor oplichting, verduistering, valsheid in geschrifte en witwassen. Die zaak begint op 19 december in de rechtbank in Rotterdam.
"Ik zou het graag achter me willen laten en oplossen", zei Damme. "Ik sta zeker open voor gesprek, maar dan heb ik nog steeds het OM en de Belastingdienst achter me aan. Daarbij stel ik een uitspraak van deze rechtbank zeer op prijs", zei Van Gestel. "Ik heb er best wat voor over om alles achter me te laten, maar niet tegen elke prijs." Van Gestel zei ook dat hij er een dagtaak aan heeft zijn onschuld te moeten bewijzen. "Ik krijg de indruk dat wij gewoon kapot moeten worden gemaakt."
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.
29 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.
31 minuten geledenARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.
5 uur geledenRITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
8 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
10 uur geleden