Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank buigt zich over verplaatst protest op de Dam

Rechtbank buigt zich over verplaatst protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam behandelt vrijdagmiddag een kort geding, aangespannen door Samen voor Nederland. De organisatie wil haar demonstratie aankomende zondag op de Dam laten plaatsvinden, de gemeente Amsterdam koos er deze week voor het protest te verplaatsen naar het Museumplein. Dit uit angst voor wanordelijkheden.

Over de demonstratie is onrust ontstaan omdat Britse complotdenker David Icke uitgenodigd is als spreker, maar het kabinet weigert hem toe te laten tot ons land. Volgens de gemeente is het mogelijk dat hij via een videoverbinding de demonstratie alsnog toespreekt. Meerdere tegendemonstraties, onder meer vanuit het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI), zijn aangekondigd. De gemeente zegt dat er op het Museumplein meer ruimte is en de politie meer overzicht heeft over de groepen demonstranten. Samen voor Nederland besloot hierop een kort geding aan te spannen.

Icke is de verspreider van een complottheorie die beweert dat de mensheid heimelijk geregeerd wordt door buitenaardse reptielen die zich voordoen als mensen. Volgens critici zijn de reptielen een metafoor voor een (deels Joodse) elite.

Meer uit Binnenland

Adviesraad: aanpak van vergrijzing spreekt zichzelf tegen

DEN HAAG (ANP) - De manier waarop de overheid omgaat met vergrijzing is vaak tegenstrijdig. "Dat leidt tot spanningen, ook in het dagelijkse leven van mensen", waarschuwt de Raad voor Volksgezondheid & Samenleving (RVS).

1 uur geleden
Zeer grote brand bij industriepand in Daarlerveen

DAARLERVEEN (ANP) - In een industriepand in Daarlerveen (Overijssel) woedt zondagavond een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio.

4 uur geleden
Maansverduistering door bewolking pas later zichtbaar

HOUTEN (ANP) - Bewolking heeft er zondagavond voor gezorgd dat de totale maansverduistering in Nederland pas later dan voorspeld te zien was. Even voor 21.00 uur was de zogeheten bloedmaan op veel plekken in Nederland eindelijk zichtbaar.

5 uur geleden
Weeronline: niet eerder zo warm op 7 september in Nederland

HOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op 7 september zo warm in Nederland. Dat meldt Weeronline zondagmiddag. Om 17.10 uur werd het in het Zeeuwse Westdorpe 30,7 graden. Het oude record stamde uit 1934, toen het in het zuiden van Limburg 30,5 graden werd.

9 uur geleden
Alle in Londen opgepakte Nederlandse betogers weer vrij

LONDEN (ANP) - Alle zeven Nederlanders die zaterdag in Londen werden opgepakt bij een steunprotest voor Palestine Action zijn weer vrij. Een woordvoerder van actiegroep Extinction Rebellion (XR), die contact heeft met de activisten, meldt dat ook de laatste activist die nog vastzat, een Zweeds-Nederlandse demonstrante, is vrijgelaten.

10 uur geleden
Strand Nesselande in Rotterdam zondag veiligheidsrisicogebied

ROTTERDAM (ANP) - Omdat er op sociale media een oproep is gedaan om zondagavond naar het strand Nesselande in Rotterdam te gaan, heeft de burgemeester het strand aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dit betekent onder meer dat de politie preventief mag fouilleren aan het strand in het noordoosten van de Maasstad.

10 uur geleden
Koning Willem-Alexander bij jubileumviering Portugese Synagoge

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zondag in Amsterdam de viering van het 350-jarig bestaan van de Portugese Synagoge bijgewoond. Het bezoek van de koning aan het gebeds- en gemeenschapshuis voor joden aan het Mr. Visserplein was om veiligheidsredenen vooraf niet aangekondigd.

12 uur geleden