
Rechtbank België legt 10 jaar cel op aan drugsbaron 'Bolle Jos'
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De rechtbank in Antwerpen heeft in een grote strafzaak tien jaar cel opgelegd aan de voortvluchtige drugsbaron Jos Leijdekkers, alias "Bolle Jos". De Nederlandse drugscrimineel (33) krijgt de straf vanwege zijn betrokkenheid bij de mishandeling van een bewaker van de Antwerpse haven. Voor deze mishandeling was eerder twaalf jaar cel geëist. De rechtbank heeft ook een boete opgelegd van 200.000 euro.
De bende van Leijdekkers had de bewaker in 2020 mishandeld en overmeesterd om drugs uit de haven te halen. Dat mislukte omdat de bewaker wist te ontsnappen en de politie waarschuwde. Toen die arriveerde, sloegen de handlangers van Leijdekkers op de vlucht. Een doorbraak kwam er enkele maanden later toen opsporingsdiensten diverse Sky ECC-telefoons konden kraken. De politie kon vervolgens binnenvallen op meer dan twintig adressen in Nederland en België. Tientallen verdachten werden opgepakt.
In deze Antwerpse zaak stonden nu dertig verdachten terecht. Onder hen ook de evenzeer gezochte Belgische crimineel Flor Bressers. Die kreeg twee jaar cel en 20.000 euro boete opgelegd.
In juni heeft de rechtbank in Rotterdam Jos Leijdekkers nog veroordeeld tot 24 jaar gevangenisstraf voor de internationale handel in cocaïne en omdat hij de opdracht had gegeven tot een moord. In totaal ging het toen om de import van bijna 7000 kilo cocaïne. Leijdekkers wordt gezien als een van de belangrijkste organisatoren van de internationale cocaïnehandel. De import verloopt onder meer via de havens van Rotterdam en Antwerpen. De man wordt al enige jaren internationaal gezocht en dat geldt ook voor Flor Bressers.+
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.
3 uur geledenPERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.
8 uur geledenHOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.
11 uur geledenVUGHT (ANP) - De directeur van de Extra Beveiligde Inrichting in Vught moet onderzoeken of het mogelijk is dat de tot levenslang veroordeelde Ridouan Taghi en zijn zoon Faissal contact met elkaar kunnen hebben. Beiden zitten vast in Vught, maar hebben elkaar daar nooit gezien of gesproken. De EBI heeft de verzoeken van de vader daartoe altijd afgewezen, maar een beklagrechter heeft nu aangegeven "de directeur in overweging te geven om te kijken naar alternatieven voor contact tussen vader en zoon". De directeur heeft echter kenbaar gemaakt dat niet te doen, aldus de detentieadvocaat van Taghi.
12 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag in een loods in Terneuzen (Zeeland) 3000 liter chemicaliën gevonden die gebruikt worden voor het maken van drugs. Na een tip werd later op de avond een 66-jarige man aangehouden, meldt de politie zaterdag. Hij zou de stoffen hebben opgeslagen. Ook moest de man nog een celstraf van enkele jaren uitzitten.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De processen op Schiphol lopen zaterdagochtend goed door, ondanks de drukte die deze dag wordt verwacht. Dat zegt een woordvoerder van de luchthaven. Op dit moment is er een wachttijd van ongeveer 5 minuten bij de beveiliging. "De flow zit er goed in, dus het is een goed begin van de vakantie voor veel mensen", aldus de zegsman.
14 uur geleden