Rechtbank bekijkt plaats misdrijf in moordzaak Ryan
LELYSTAD (ANP) - De rechters die de strafzaak over de moord op de 18-jarige Ryan Al Najjar uit Joure behandelen, hebben maandagavond de plaats van het misdrijf met eigen ogen bekeken. Ze hebben verschillende locaties uit het dossier bezocht, waaronder de vindplaats van het slachtoffer en een plek waar de verdachten zouden zijn geweest, zegt een woordvoerder van de rechtbank Midden-Nederland.
De schouw duurde zo'n twee uur en vond bewust in de avond plaats, omdat Ryan vermoedelijk ook in de late avond of nacht om het leven is gebracht. Op deze manier konden de rechters een zo goed mogelijk beeld van de plaats delict krijgen "die zoveel mogelijk overeenkomt met het moment waarop het misdrijf heeft plaatsgevonden", aldus de woordvoerder.
Het lichaam van de jonge vrouw uit Joure werd op 28 mei vorig jaar gevonden in het water aan de Knardijk in Lelystad. Haar polsen waren aan elkaar gebonden en haar mond dichtgeplakt. Het OM verdenkt twee broers en de vader van het slachtoffer van de moord. Ryan zou zich volgens hen te westers hebben gedragen. De beide broers zitten vast, vader verblijft vermoedelijk in Syrië.
De schouw ter plaatse door de rechtbank vond plaats op verzoek van het Openbaar Ministerie. De bevindingen worden toegevoegd aan het dossier. Het proces wordt gehouden bij de rechtbank in Lelystad.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere steden zijn fans van het nationale elftal van Marokko de straat opgegaan om de overwinning op Canada te vieren. Zo staan er onder meer menigtes in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amersfoort.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim 270 demonstranten aangehouden die probeerden de A12 bij Utrecht te blokkeren. 21 demonstranten die met voertuigen de snelweg blokkeerden, zitten nog vast, meldt de politie. De rest is naar huis gestuurd.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - De demonstranten die langs de A12 bij Houten zaten, zijn door de politie weggehaald. Het ging om demonstranten van Extinction Rebellion (XR) en Utrecht for Palestine (U4P) die probeerden de snelweg te blokkeren. Ze zijn na eerdere waarschuwingen van de politie in een arrestantenbus weggevoerd, zo constateerde een verslaggever van het ANP.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Klimaatdemonstranten van Extinction Rebellion (XR) proberen zaterdag de A12 te betreden. Dat ziet een ANP-verslaggever. Ter hoogte van Laagraven hebben enkele demonstranten rond 12.45 uur een poging gedaan. Ze voeren actie tegen subsidies voor fossiele brandstoffen. Ook Utrecht for Palestine (U4P) doet mee.
12 uur geleden