Rechtbank behandelt zaak 'bioscoopmoorden' Groningen
GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen behandelt dinsdag de strafzaak tegen de 34-jarige Ergün S., die wordt verdacht van het doodsteken van een schoonmakersechtpaar in een bioscoop aan het Gedempte Zuiderdiep in Groningen.
S. zou op de ochtend van 26 oktober 2019 een slaapplaats hebben gezocht. Hij glipte de bioscoop binnen via een schuifdeur die net door een medewerker was gebruikt om het pand te verlaten. Binnen zou hij zijn overlopen door Gina Visser (55). Volgens een eerdere verklaring van Rotterdammer S. zou hij hebben gezwaaid met een mes en is de vrouw achterover gevallen. Vermoedelijk is haar man Marinus Visser (56) op het geschreeuw afgekomen.
De levenloze lichamen van het paar werden later op de dag aangetroffen. Beide slachtoffers waren doodgestoken. S. heeft verklaard dat hij zich van het doden van Marinus niets kan herinneren.
S. werd een dag na de steekpartij bij een tankstation in Groningen getraceerd. De politie schakelde hem uit door hem in een been te schieten. Na de ontdekking van de lichamen van de slachtoffers was vrijwel direct duidelijk dat S. de vermoedelijke dader was. Bewakingscamera's hebben hem geregistreerd en in de bioscoop had hij identiteitspapieren achtergelaten.
De centrale vraag in het proces is in welke mate S. de gruweldaad kan worden toegerekend. De man zegt dat hij ten tijde van het geweld in een psychose verkeerde. Hij zou veel hebben geblowd en weinig hebben geslapen. S. is door gedragskundigen geobserveerd in het Pieter Baan Centrum. De conclusies van dat onderzoek zijn nog niet bekend. Tijdens een eerdere, tussentijdse zitting zei S. dat hij het "een heel treurige zaak" vond en dat hij niet snapt hoe hij "erin is beland".
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
1 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
12 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
13 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 dag geleden