Rechtbank behandelt zaak 'bioscoopmoorden' Groningen
GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen behandelt dinsdag de strafzaak tegen de 34-jarige Ergün S., die wordt verdacht van het doodsteken van een schoonmakersechtpaar in een bioscoop aan het Gedempte Zuiderdiep in Groningen.
S. zou op de ochtend van 26 oktober 2019 een slaapplaats hebben gezocht. Hij glipte de bioscoop binnen via een schuifdeur die net door een medewerker was gebruikt om het pand te verlaten. Binnen zou hij zijn overlopen door Gina Visser (55). Volgens een eerdere verklaring van Rotterdammer S. zou hij hebben gezwaaid met een mes en is de vrouw achterover gevallen. Vermoedelijk is haar man Marinus Visser (56) op het geschreeuw afgekomen.
De levenloze lichamen van het paar werden later op de dag aangetroffen. Beide slachtoffers waren doodgestoken. S. heeft verklaard dat hij zich van het doden van Marinus niets kan herinneren.
S. werd een dag na de steekpartij bij een tankstation in Groningen getraceerd. De politie schakelde hem uit door hem in een been te schieten. Na de ontdekking van de lichamen van de slachtoffers was vrijwel direct duidelijk dat S. de vermoedelijke dader was. Bewakingscamera's hebben hem geregistreerd en in de bioscoop had hij identiteitspapieren achtergelaten.
De centrale vraag in het proces is in welke mate S. de gruweldaad kan worden toegerekend. De man zegt dat hij ten tijde van het geweld in een psychose verkeerde. Hij zou veel hebben geblowd en weinig hebben geslapen. S. is door gedragskundigen geobserveerd in het Pieter Baan Centrum. De conclusies van dat onderzoek zijn nog niet bekend. Tijdens een eerdere, tussentijdse zitting zei S. dat hij het "een heel treurige zaak" vond en dat hij niet snapt hoe hij "erin is beland".
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
7 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
9 uur geleden