Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank behandelt in oktober Friese 'Tindermoord'

Rechtbank behandelt in oktober Friese 'Tindermoord'

LEEUWARDEN (ANP) - De strafzaak tegen de 27-jarige man die verdacht wordt van de moord op de Amerikaanse studente Mieke Oort in Leeuwarden dit voorjaar, wordt op 11 oktober inhoudelijk behandeld. De zaak is bekend komen te staan als de 'Tindermoord'. Verdachte Thomas R. heeft toegegeven dat hij de vrouw heeft gestoken, zo laat zijn advocaat weten.

Dinsdag was de eerste inleidende zitting bij de rechtbank in Leeuwarden. R. uit het Groningse Leek kwam geëmotioneerd de zaal binnen, maar wilde niks zeggen. De 21-jarige studente werd op de vroege ochtend van zondag 6 maart met een mes gedood. Dit gebeurde in haar studentenwoning aan de Tweebaksmarkt in het centrum van Leeuwarden. R. en Oort hadden elkaar leren kennen via de datingapp Tinder.

Het Openbaar Ministerie zette dinsdag uiteen hoe het steekincident was verlopen. R. had zaterdagavond 5 maart een afspraak met Oort, aldus de officier van justitie. De vrouw zegde af omdat ze ziek zou zijn. R. ging naar de studentenwoning en zag daar Oort dansen met een andere man. Daarna stuurden R. en Oort berichtjes naar elkaar. R. ging naar Leek en nam twee molotovcocktails, een mes en een hamer mee terug naar Leeuwarden. Via de balkondeur kwam hij de studentenwoning binnen om daar Oort en de andere man meerdere keren in het bovenlichaam te steken, aldus de officier.

Aanhouding

R. werd op zondag 6 maart rond 05.00 uur door de Duitse politie aangehouden. Dat gebeurde nabij Leer. Ongeveer anderhalf uur daarvoor hadden agenten het levenloze lichaam van Oort gevonden in de studentenwoning. Ze had steekwonden in haar borst, longen, hals en arm. Volgens het OM is er sprake van moord of doodslag.

Twee mannen uit Leeuwarden, destijds 25 en 30 jaar, raakten bij het incident gewond. Het OM gaat hierbij uit van een poging tot moord en een poging tot zware mishandeling. De 25-jarige man raakte zwaargewond. Hij was destijds de partner van Oort, de man waarmee ze stond te dansen. R. wordt ook verdacht van het gooien van een molotovcocktail tegen de studentenwoning. Hij zit in voorarrest en is onderzocht door psychische deskundigen. Op 27 september volgt nog een inleidende zitting.

De ouders van Oort in de Verenigde Staten volgden de pro-formazitting via een videoverbinding.

Meer uit Binnenland

OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

2 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

4 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

4 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

6 uur geleden
Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

6 uur geleden
Congresleden VS pleiten voor herstel panelen Margraten

WASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.

6 uur geleden
Koning feliciteert Suriname met jubileum bij opening museum

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".

6 uur geleden