Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank begint met strafzaak tegen Limburgse Bandidos

Rechtbank begint met strafzaak tegen Limburgse Bandidos

MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht begint maandag met de inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen de Limburgse motorclub Bandidos. Het gaat om 25 mannen van wie de meesten worden verdacht van onder meer lidmaatschap van een criminele organisatie. Op de dagvaardingen staan ook zaken als afpersingen, drugsdelicten, witwassen en openlijke geweldpleging. Het Openbaar Ministerie vat de zaak samen onder de noemer 'onderzoek-Kievit', waarvoor vijftien zittingsdagen zijn uitgetrokken.

Elke zittingsdag staan een of twee tenlasteleggingen centraal. Zo staat maandag een afpersing op de rol, waarvan vijf mannen verdacht worden. Deze week zijn er ook zittingsdagen op dinsdag en woensdag. In april heeft de rechtbank tien zittingsdagen geagendeerd. Op 26 april is het requisitoir. Op op 28 april, 3 en 4 mei zijn de pleidooien van de dertien advocaten voorzien.

In verband met het grote aantal verdachten en hun advocaten is in de zittingszaal geen plek voor media of publiek. Maximaal negen journalisten kunnen de zitting volgen via een videoverbinding in een aparte zaal. Publiek heeft zich nog niet aangemeld voor de zittingen, zei een woordvoerster van de rechtbank.

Meer uit Binnenland

Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Een woordvoerder van de politie bevestigde dat zondag na berichtgeving door Hart van Nederland.

1 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

7 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

12 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

13 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

14 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

21 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden