Rechtbank begint met strafzaak tegen Limburgse Bandidos
MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht begint maandag met de inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen de Limburgse motorclub Bandidos. Het gaat om 25 mannen van wie de meesten worden verdacht van onder meer lidmaatschap van een criminele organisatie. Op de dagvaardingen staan ook zaken als afpersingen, drugsdelicten, witwassen en openlijke geweldpleging. Het Openbaar Ministerie vat de zaak samen onder de noemer 'onderzoek-Kievit', waarvoor vijftien zittingsdagen zijn uitgetrokken.
Elke zittingsdag staan een of twee tenlasteleggingen centraal. Zo staat maandag een afpersing op de rol, waarvan vijf mannen verdacht worden. Deze week zijn er ook zittingsdagen op dinsdag en woensdag. In april heeft de rechtbank tien zittingsdagen geagendeerd. Op 26 april is het requisitoir. Op op 28 april, 3 en 4 mei zijn de pleidooien van de dertien advocaten voorzien.
In verband met het grote aantal verdachten en hun advocaten is in de zittingszaal geen plek voor media of publiek. Maximaal negen journalisten kunnen de zitting volgen via een videoverbinding in een aparte zaal. Publiek heeft zich nog niet aangemeld voor de zittingen, zei een woordvoerster van de rechtbank.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
55 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
18 uur geleden