Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recessievrees en energiecrisis houden Damrak in de greep

Recessievrees en energiecrisis houden Damrak in de greep

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak blijft woensdag in het teken staan van de recessievrees en de energiecrisis in Europa. Daarnaast wordt uitgekeken naar het zogeheten Beige Book van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Dat rapport van de Federal Reserve geeft inzage in de stand van de Amerikaanse economie.

Ook zullen beleggers terughoudend zijn in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat donderdag op het programma staat. De ECB zal de rente dan naar verwachting opnieuw verhogen om de hoge inflatie aan te pakken. Hogere rentetarieven zetten echter ook een rem op de economie, waarmee de kans op een recessie toeneemt.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt 1,1 procent lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting in het rood openen na de koersverliezen op Wall Street. De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag overwegend omlaag na tegenvallende Chinese exportcijfers. De Nikkei in Tokio eindigde 0,7 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,7 procent.

NN Group

De beurs in Shanghai hield het verlies beperkt tot 0,1 procent door de hoop op meer steunmaatregelen van de Chinese overheid voor de kwakkelende economie. De Chinese export viel in augustus flink terug door een verzwakking van de wereldwijde vraag naar Chinese goederen en productieverstoringen als gevolg van de strenge coronamaatregelen in het land. Ook de import groeide nauwelijks, wat wijst op een zwakke binnenlandse vraag.

Bij de AEX-fondsen zal NN Group mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan haalden de verzekeraar van hun kooplijst af.

Boskalis

Ook Boskalis staat in de belangstelling. Investeerder HAL doet zijn bod van 33 euro per aandeel op de baggeraar en maritiem dienstverlener gestand. Inmiddels is ruim 82 procent van de aandelen Boskalis aangemeld of in bezit van HAL.

De Europese beurzen sloten dinsdag licht hoger. De AEX klom 0,2 procent tot 675,27 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,9 procent. Wall Street ging daarentegen opnieuw omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent in de min op 31.145,30 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent en techbeurs Nasdaq verloor 0,7 procent.

De euro noteerde op 0,9889 dollar, tegen 0,9911 dollar bij het slot van de Europese beurzen op dinsdag. De olieprijzen stonden onder druk door de vrees dat de vraag naar olie zal afnemen bij een economische recessie en zakten tot het laagste niveau sinds januari. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent goedkoper op 85,26 dollar per vat. Brentolie kostte 1,6 procent minder op 91,36 dollar.

Meer uit Financieel

Autoverkopen licht gestegen na twee maanden van daling

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na twee maanden van daling weer licht gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging zijn er in maart ruim 1 procent meer nieuwe wagens op kenteken gezet dan een jaar eerder. In januari en februari holde de verkoop nog flink achteruit.

34 minuten geleden
Prijzen olie en gas omlaag na opmerkingen Trump over Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.

45 minuten geleden
Damrak flink hoger na uitlatingen Trump over spoedig einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beƫindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.

56 minuten geleden
Winkeliers verkopen meer, vooral onlineshops groeien

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.

1 uur geleden
Belastingdienst: nu ruim 6,8 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.

1 uur geleden
Na stakingen alsnog cao-akkoord bij DHL Express

UTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.

2 uur geleden
Supermarktketen PLUS rondt fusie met Coop af, lijdt wel verlies

UTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiƫle basis is versterkt, aldus PLUS.

2 uur geleden