Rebellenleider: premier Syrië blijft nog even aan
DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische premier Mohammed Jalali houdt nog toezicht op Syrische overheidsinstellingen tot een machtsoverdracht kan plaatsvinden, bevestigde rebellenleider Abu Mohammed al Jolani. Hij verbood regeringstroepen in Damascus in een verklaring om in de buurt te komen van openbare instellingen. Ook kondigde hij aan dat niet meer in de lucht mag worden geschoten. De rebellenleider ondertekende de verklaring met zijn echte naam, Ahmed al Sharaa.
De opstandelingen lijken daarmee aan te sturen op een ordelijke machtsoverdracht. Jalali zei in een interview met een Arabische nieuwszender dat hij contact heeft gehad met Jolani en de overgangsperiode heeft besproken. De premier pleitte voor vrije verkiezingen en vertelde ook dat hij president Bashar al Assad zaterdagavond voor het laatst sprak.
Assad zou zijn gevlucht en het is onduidelijk waar hij zich nu bevindt. Twee Syrische bronnen hebben tegenover persbureau Reuters gezegd dat hij mogelijk is omgekomen bij een poging te ontkomen in een vliegtuig. "Dat verdween van de radar. Misschien is de transponder uitgezet, maar ik vind het waarschijnlijker dat het is neergehaald", zei een van die bronnen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
58 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
5 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
6 uur geleden