Rebellenleider Kosovo moet slachtoffers schadevergoeding betalen
DEN HAAG (ANP) - Een voormalige rebellenleider uit Kosovo die politieke tegenstanders martelde, moet slachtoffers een schadevergoeding betalen. Het Kosovotribunaal in Den Haag heeft besloten dat Salih Mustafa acht gemartelden in totaal 207.000 euro moet vergoeden, van 2000 tot 80.000 euro.
De commandant van het Kosovo Bevrijdingsleger (UCK) was eind vorig jaar veroordeeld tot 26 jaar gevangenisstraf voor moord en foltering. Hij leidde eind jaren negentig tijdens de onafhankelijkheidsstrijd tegen Servië een martelgevangenis. Zeker een gedetineerde zou zijn gestorven.
Het speciale tribunaal erkent dat Mustafa niet voldoende geld heeft om alle slachtoffers te compenseren. De rechtbank doet dan ook een beroep op de autoriteiten van Kosovo om bij te springen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
9 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
11 uur geleden