Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rebellengroep HTS belooft nieuwe regering voor Syrië

Rebellengroep HTS belooft nieuwe regering voor Syrië

DAMASCUS (ANP/DPA/RTR) - De Syrische rebellengroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) heeft Syrië een nieuwe regering in het vooruitzicht gesteld. Op sociale media wordt gemeld dat die "na vorming meteen aan de slag gaat".

De groep treedt niet in detail over wat het precies van plan is. Een ingewijde zei tegen persbureau Reuters dat HTS-leider Abu Mohammed al Jolani een ontmoeting heeft gehad met de premier en vicepresident uit de regering van de gevluchte leider Bashar al-Assad.

Tijdens die ontmoeting zou zijn gesproken over de vorming van een tijdelijke regering. Nieuwszender al Jazeera heeft bericht dat er een overgangsautoriteit komt onder leiding van Mohamed al Bashir, die eerder als bestuurder heeft gewerkt in rebellengebied.

Openbare leven

In de verklaring van HTS staat ook dat de groep inmiddels bijna de controle heeft over de hoofdstad. De opstandelingen zeggen zich ook in te zetten om daar openbare locaties te beschermen.

Het openbare leven in Damascus kwam maandag weer op gang. De meeste winkels bleven dicht, maar op straat was wel weer veel verkeer te zien. In het centrum liepen de rebellen rond die Assad dit weekend verdreven na een burgeroorlog van 13 jaar. Bronnen zeggen dat de banken dinsdag weer openen.

Assad heerste bijna een kwart eeuw over Syrië en zou naar Rusland zijn vertrokken. Zijn voormalige premier heeft gezegd dat hij wil meewerken aan de machtsoverdracht en dat de volgende machthebbers moeten beslissen over wat er moet gebeuren met het regeringsleger. "Onze aandacht gaat nu uit naar dienstverlening voor Syriërs."

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

27 minuten geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

14 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

15 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

16 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

18 uur geleden