Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rebellengroep HTS belooft nieuwe regering voor Syrië

Rebellengroep HTS belooft nieuwe regering voor Syrië

DAMASCUS (ANP/DPA/RTR) - De Syrische rebellengroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) heeft Syrië een nieuwe regering in het vooruitzicht gesteld. Op sociale media wordt gemeld dat die "na vorming meteen aan de slag gaat".

De groep treedt niet in detail over wat het precies van plan is. Een ingewijde zei tegen persbureau Reuters dat HTS-leider Abu Mohammed al Jolani een ontmoeting heeft gehad met de premier en vicepresident uit de regering van de gevluchte leider Bashar al-Assad.

Tijdens die ontmoeting zou zijn gesproken over de vorming van een tijdelijke regering. Nieuwszender al Jazeera heeft bericht dat er een overgangsautoriteit komt onder leiding van Mohamed al Bashir, die eerder als bestuurder heeft gewerkt in rebellengebied.

Openbare leven

In de verklaring van HTS staat ook dat de groep inmiddels bijna de controle heeft over de hoofdstad. De opstandelingen zeggen zich ook in te zetten om daar openbare locaties te beschermen.

Het openbare leven in Damascus kwam maandag weer op gang. De meeste winkels bleven dicht, maar op straat was wel weer veel verkeer te zien. In het centrum liepen de rebellen rond die Assad dit weekend verdreven na een burgeroorlog van 13 jaar. Bronnen zeggen dat de banken dinsdag weer openen.

Assad heerste bijna een kwart eeuw over Syrië en zou naar Rusland zijn vertrokken. Zijn voormalige premier heeft gezegd dat hij wil meewerken aan de machtsoverdracht en dat de volgende machthebbers moeten beslissen over wat er moet gebeuren met het regeringsleger. "Onze aandacht gaat nu uit naar dienstverlening voor Syriërs."

Meer uit Buitenland

Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

18 minuten geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

1 uur geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

1 uur geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

4 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

5 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

7 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

7 uur geleden