Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rebellengroep HTS belooft nieuwe regering voor Syrië

Rebellengroep HTS belooft nieuwe regering voor Syrië

DAMASCUS (ANP/DPA/RTR) - De Syrische rebellengroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) heeft Syrië een nieuwe regering in het vooruitzicht gesteld. Op sociale media wordt gemeld dat die "na vorming meteen aan de slag gaat".

De groep treedt niet in detail over wat het precies van plan is. Een ingewijde zei tegen persbureau Reuters dat HTS-leider Abu Mohammed al Jolani een ontmoeting heeft gehad met de premier en vicepresident uit de regering van de gevluchte leider Bashar al-Assad.

Tijdens die ontmoeting zou zijn gesproken over de vorming van een tijdelijke regering. Nieuwszender al Jazeera heeft bericht dat er een overgangsautoriteit komt onder leiding van Mohamed al Bashir, die eerder als bestuurder heeft gewerkt in rebellengebied.

Openbare leven

In de verklaring van HTS staat ook dat de groep inmiddels bijna de controle heeft over de hoofdstad. De opstandelingen zeggen zich ook in te zetten om daar openbare locaties te beschermen.

Het openbare leven in Damascus kwam maandag weer op gang. De meeste winkels bleven dicht, maar op straat was wel weer veel verkeer te zien. In het centrum liepen de rebellen rond die Assad dit weekend verdreven na een burgeroorlog van 13 jaar. Bronnen zeggen dat de banken dinsdag weer openen.

Assad heerste bijna een kwart eeuw over Syrië en zou naar Rusland zijn vertrokken. Zijn voormalige premier heeft gezegd dat hij wil meewerken aan de machtsoverdracht en dat de volgende machthebbers moeten beslissen over wat er moet gebeuren met het regeringsleger. "Onze aandacht gaat nu uit naar dienstverlening voor Syriërs."

Meer uit Buitenland

Rubio verzekert terugtrekking troepen niet als straf te gebruiken

HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.

27 minuten geleden
Rubio ziet beweging bij Iran, maar nog geen doorbraak

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.

36 minuten geleden
Rusland meldt fatale Oekraïense aanval op bezette regio Loehansk

LOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.

42 minuten geleden
Poolse minister: troepenmacht VS in Polen blijft ongeveer gelijk

HELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.

1 uur geleden
Media: onderzoek naar mogelijke zedenmisdrijven Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.

2 uur geleden
Gewonden en veel arrestaties bij vechtpartij supporters in Parijs

PARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.

2 uur geleden
Rutte blij met aankondiging Trump troepen naar Polen te sturen

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."

2 uur geleden