Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rebellen zien Syrische troepen terugtrekken bij Damascus

Rebellen zien Syrische troepen terugtrekken bij Damascus

BEIROET/AMMAN (ANP/AFP/RTR) - Syrische rebellen maken melding van de terugtrekking van Syrische troepen niet ver van de hoofdstad Damascus. Legereenheden zouden onder meer zijn vertrokken uit Artuz, een plaatsje 15 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad. Volgens de onbevestigde berichten hebben Syrische troepen ook Zakyah, 20 kilometer ten zuidwesten van Damascus, en iets verderop Sasa verlaten. De plaatsen liggen in de grote provincie Rif Damascus die rond de hoofdstad ligt.

Het is niet duidelijk waarom de regeringstroepen zich zo snel terugtrekken uit de zuidelijke provincies en uit gebieden ten zuidwesten van de hoofdstad. De strijdkrachten spreken enkel van "hergroepering". Volgens de staatsmedia verspreiden de rebellen valse berichten om paniek onder de bevolking aan te jagen en zijn er geen terugtrekkingen geweest in de provincie Rif Damascus. Rebellen claimen een operatie te zijn begonnen om de hoofdstad te omsingelen.

Er wordt in Damascus wel melding gemaakt van zware gevechten bij Homs, de derde stad van het land die 125 kilometer ten noorden van Damascus ligt. Daar zouden versterkingen naartoe gestuurd zijn en er zouden posities van rebellen worden aangevallen met onder meer Syrische en Russische gevechtsvliegtuigen.

Meer uit Buitenland

Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

8 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

11 uur geleden
Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

11 uur geleden
Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

13 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

14 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

14 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

14 uur geleden