Rebellen zien Syrische troepen terugtrekken bij Damascus
BEIROET/AMMAN (ANP/AFP/RTR) - Syrische rebellen maken melding van de terugtrekking van Syrische troepen niet ver van de hoofdstad Damascus. Legereenheden zouden onder meer zijn vertrokken uit Artuz, een plaatsje 15 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad. Volgens de onbevestigde berichten hebben Syrische troepen ook Zakyah, 20 kilometer ten zuidwesten van Damascus, en iets verderop Sasa verlaten. De plaatsen liggen in de grote provincie Rif Damascus die rond de hoofdstad ligt.
Het is niet duidelijk waarom de regeringstroepen zich zo snel terugtrekken uit de zuidelijke provincies en uit gebieden ten zuidwesten van de hoofdstad. De strijdkrachten spreken enkel van "hergroepering". Volgens de staatsmedia verspreiden de rebellen valse berichten om paniek onder de bevolking aan te jagen en zijn er geen terugtrekkingen geweest in de provincie Rif Damascus. Rebellen claimen een operatie te zijn begonnen om de hoofdstad te omsingelen.
Er wordt in Damascus wel melding gemaakt van zware gevechten bij Homs, de derde stad van het land die 125 kilometer ten noorden van Damascus ligt. Daar zouden versterkingen naartoe gestuurd zijn en er zouden posities van rebellen worden aangevallen met onder meer Syrische en Russische gevechtsvliegtuigen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
29 minuten geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
51 minuten geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
7 uur geleden