Rebellen zien Syrische troepen terugtrekken bij Damascus
BEIROET/AMMAN (ANP/AFP/RTR) - Syrische rebellen maken melding van de terugtrekking van Syrische troepen niet ver van de hoofdstad Damascus. Legereenheden zouden onder meer zijn vertrokken uit Artuz, een plaatsje 15 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad. Volgens de onbevestigde berichten hebben Syrische troepen ook Zakyah, 20 kilometer ten zuidwesten van Damascus, en iets verderop Sasa verlaten. De plaatsen liggen in de grote provincie Rif Damascus die rond de hoofdstad ligt.
Het is niet duidelijk waarom de regeringstroepen zich zo snel terugtrekken uit de zuidelijke provincies en uit gebieden ten zuidwesten van de hoofdstad. De strijdkrachten spreken enkel van "hergroepering". Volgens de staatsmedia verspreiden de rebellen valse berichten om paniek onder de bevolking aan te jagen en zijn er geen terugtrekkingen geweest in de provincie Rif Damascus. Rebellen claimen een operatie te zijn begonnen om de hoofdstad te omsingelen.
Er wordt in Damascus wel melding gemaakt van zware gevechten bij Homs, de derde stad van het land die 125 kilometer ten noorden van Damascus ligt. Daar zouden versterkingen naartoe gestuurd zijn en er zouden posities van rebellen worden aangevallen met onder meer Syrische en Russische gevechtsvliegtuigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
21 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.
49 minuten geledenEDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks grote druk niet van plan op te stappen. Volgens zijn woordvoerder is hij vastberaden om door te gaan met het doorvoeren van zijn beleid en zal hij zich daarop concentreren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
3 uur geleden