Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rebellen zien Syrische troepen terugtrekken bij Damascus

Rebellen zien Syrische troepen terugtrekken bij Damascus

BEIROET/AMMAN (ANP/AFP/RTR) - Syrische rebellen maken melding van de terugtrekking van Syrische troepen niet ver van de hoofdstad Damascus. Legereenheden zouden onder meer zijn vertrokken uit Artuz, een plaatsje 15 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad. Volgens de onbevestigde berichten hebben Syrische troepen ook Zakyah, 20 kilometer ten zuidwesten van Damascus, en iets verderop Sasa verlaten. De plaatsen liggen in de grote provincie Rif Damascus die rond de hoofdstad ligt.

Het is niet duidelijk waarom de regeringstroepen zich zo snel terugtrekken uit de zuidelijke provincies en uit gebieden ten zuidwesten van de hoofdstad. De strijdkrachten spreken enkel van "hergroepering". Volgens de staatsmedia verspreiden de rebellen valse berichten om paniek onder de bevolking aan te jagen en zijn er geen terugtrekkingen geweest in de provincie Rif Damascus. Rebellen claimen een operatie te zijn begonnen om de hoofdstad te omsingelen.

Er wordt in Damascus wel melding gemaakt van zware gevechten bij Homs, de derde stad van het land die 125 kilometer ten noorden van Damascus ligt. Daar zouden versterkingen naartoe gestuurd zijn en er zouden posities van rebellen worden aangevallen met onder meer Syrische en Russische gevechtsvliegtuigen.

Meer uit Buitenland

Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

29 minuten geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

3 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

3 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

3 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

4 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

9 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden