Rebellen zien Syrische troepen terugtrekken bij Damascus
BEIROET/AMMAN (ANP/AFP/RTR) - Syrische rebellen maken melding van de terugtrekking van Syrische troepen niet ver van de hoofdstad Damascus. Legereenheden zouden onder meer zijn vertrokken uit Artuz, een plaatsje 15 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad. Volgens de onbevestigde berichten hebben Syrische troepen ook Zakyah, 20 kilometer ten zuidwesten van Damascus, en iets verderop Sasa verlaten. De plaatsen liggen in de grote provincie Rif Damascus die rond de hoofdstad ligt.
Het is niet duidelijk waarom de regeringstroepen zich zo snel terugtrekken uit de zuidelijke provincies en uit gebieden ten zuidwesten van de hoofdstad. De strijdkrachten spreken enkel van "hergroepering". Volgens de staatsmedia verspreiden de rebellen valse berichten om paniek onder de bevolking aan te jagen en zijn er geen terugtrekkingen geweest in de provincie Rif Damascus. Rebellen claimen een operatie te zijn begonnen om de hoofdstad te omsingelen.
Er wordt in Damascus wel melding gemaakt van zware gevechten bij Homs, de derde stad van het land die 125 kilometer ten noorden van Damascus ligt. Daar zouden versterkingen naartoe gestuurd zijn en er zouden posities van rebellen worden aangevallen met onder meer Syrische en Russische gevechtsvliegtuigen.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.
1 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
8 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
10 uur geleden